stacyjka lub przełącznik świateł

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

czarek1982
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 03:15
Lokalizacja: Stalowa Wola

stacyjka lub przełącznik świateł

Post autor: czarek1982 » ndz lip 18, 2010 15:20

cześć

Wczoraj natknąłem się w moim mk2 na niezły zgryz.
W trasie padły mi światła krótkie :/ na szczęście byłem już prawie u celu.

Po wstępnym sprawdzeniu co działa a co nie okazuje się że:
-postojówki działają,
-krótkich nie ma
-długie działają ale tylko na blendzie (lewa manetka pociągnięta lekko do siebie))
-przestała działać dmuchawa - co ciekawe, jak włączę długie (blęde) i ją trzymam to dmuchawa zaczyna działać
-przestały działać wycieraczki - tu sytuacja jest analogiczna jak powyżej - jeśli włączę długie, to wycieraczka działa
-nie działa prawy kierunkowskaz

Wszystkie te problemy pojawiły się w 1 sekundzie więc zakładam że to może być masa. \Gorzej jeśli nie będzie.... bo czasu na znalezienie tej usterki mam bardzo mało - dziś po południu muszę ruszyć w drogę powrotną

Chłopaki bardzo proszę, jeśli macie doświadczenie z elektryką, lub macie konkretne przypuszczenia będę wdzięczny za info.

[ Dodano: 18 Lip 2010 15:20 ]
update:

chłopaki doszedłem do tego że prawdopodobnie przyczyna jest w przełączniku do świateł.
na ostro (zwierając odpowiednie przewody) wszystko działa jak należy, ale...
podając napięcie z plusa, na poszczególne przewody, wychodzi mi np, że niezależnie od położenia stacyjki (czy jest załączona czy wyłączona) działa dmuchawa i wycieraczki.

czyli odnoszę wrażenie że oprócz tego że oadł przełącznik świateł to chyba jeszcze stacyjka... bo na głównym plusie na przełączniku świateł jest napięcie - a powinno być tylko wtedy kiedy stacyjka jest załączona.

macie jakieś pomysły?



ps. bezpieczniki sa ok



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz lip 18, 2010 21:04

Jak widzę, nikt jeszcze nie odpisał Koledze jaka jest przyczyna.
To "tylko" kostka stacyjki, a dokładnie to spalił się styk linii X, jeśli Kolega kojarzy ze schematu o co mi chodzi. tak czy siak - kostka do wymiany, opisy na forum.



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Post autor: Tomasz Bis » ndz lip 18, 2010 21:47

Jak wrócisz do domu to proponuję to http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=64358 aby sytuacja się nie powtórzyła,dodatkowa zaleta lepsze światła .


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 235 gości