Wszystko co trzeba wiedziec o TDi- ku w zimie???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
l_witek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 23, 2005 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Wszystko co trzeba wiedziec o TDi- ku w zimie???

Post autor: l_witek » pn sty 23, 2006 18:12

Witam serdecznie
Mrozy u nasz potężne , w związku z tym chciałbym zaproponować utworzenie tematu:
„Wszystko co trzeba wiedzieć o TDi- ku w zimie???”
O czym pamiętać, czego unikać???

Zastanawiam sie również czy do ładowania akumulatora w Mk4 TDi potrzeba wyciągac akumulator(ma ABS)??
Co z olejem napędowym i parafina -dolewać czy nie dolewać różnych specyfików- boje sie uszkodzić wtryskiwacze.
Proszę o rade.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » pn sty 23, 2006 19:08

warto dolewać uszlachetniach w zimie do diesla


Obrazek

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » pn sty 23, 2006 19:17

Podstawa to dobry akumulator , świece i wymienione oleje i filtry. Jeżeli powyższe warunki beda spełnione to wszystko powinno byc oki. ja dolewam troche uszlachetniacza.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

barca90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob lis 26, 2005 11:46
Lokalizacja: Beskidy
Kontakt:

Post autor: barca90 » pn sty 23, 2006 19:33

Ja co prawda mam TD ale powiem że najważniejsze w zimie przy takich mrozach jak teraz jest: dobry aku, sprawny układ paliwowy, i dobre paliwo. Dobrze też jest Dieselka po odpaleniu zostawić na chwilę na wolnych obrotach i nie jechać zbyt ostro dopóki sie nie zagrzeje. Ja nie leję żadnych "dopalaczy" do paliwa i dziś mi przy -26 autko odpaliło za 1 razem i jechało normalnie, tylko sie dłużej nagrzewało i na początku chodził jak traktor(ale to normalne w Dieselkach ). Pozdrawiam.



misiuna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt gru 23, 2005 18:19
Lokalizacja: POLSKA
Kontakt:

Post autor: misiuna » pn sty 23, 2006 20:51

Warto dolac uszlachetniacza bo jak waidomo polskie paliwo jest przystosowane do okolo -22 stopni a u mnie dzisaij w nocy bylo -30 stopni ale moj stary diselek odpalil bez wiekszych problemow nie ma co lac jakiegos taniego badziewia ja stosuje uszlachetniacz Mobil i jest oki. Polecam wymiane filtra paliwa przed zima no i oczywiscie akumulator musi byc dobry i wszystkie swiece sprawne.Pozd.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 196 gości