błąd potencjometru przepustnicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

yagoda86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr sie 01, 2007 23:07
Lokalizacja: Włocławek

błąd potencjometru przepustnicy

Post autor: yagoda86 » pt lip 16, 2010 20:22

Witam! Zwracam się do kolegów, bo mam problem z moim VW. Niedługo wyjazd na upragnione wakacje a Golfina szaleje. Silnik ABU 1.6 gaz II generacji. Auto pięknie chodziło do dziś. Gdy jechałem do pracy to zaczęły się cyrki

- na gazie obroty stoją na 2200 lub 2400
- na benzynie falują od 600 do 1600 ( non stop falują)

Pomyślałem, że to krokowiec, bo podczas jazdy nic się nie dzieje, auto normalnie jedzie (no poza tym że na gazie nie muszę tykać pedału przyspieszenia bo są duże obroty i z 1 sam rusza). Ale nie do końca byłem pewien, więc pojechałem na komp a tam błąd potencjometru przepustnicy - mechaniot mówi, że to czujnik położenia przepustnicy.

Naczytałem się na forum, że nie do końca musi być to, ale komp pokazał tps a nie silniczek krokowy :(

Pytanie za 100 pkt. kupić czujnik i wymienić, potem ustawić z miernikiem i będzie ok, czy jednak iść w stronę krokowca? Dodam, że po odłączeniu krokowca silnik wariuje, gdy odłącze tps uspokaja się silniczek.

Pomocy, bo chcemy z ukochaną na zasłużony wypoczynek jechać.

Przepraszam za długi post, ale chce opisać co się dzieje dokładnie,

P.S. Świece, przewody i wszystko co związane w eksploatacją wymienione/ane na bieżąco!


Podczas jazdy używajmy rozumu i wyobraźni. To nic nie kosztuje a tak wiele może zmienić...

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pt lip 16, 2010 22:27

podaj nr bledu
teraz mozna sie tylko domyslac
przeczysc zlacze przy sterowniku silnika i przy TPSie - moze pomoc



yagoda86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr sie 01, 2007 23:07
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: yagoda86 » pt lip 16, 2010 23:00

agrala pisze:podaj nr bledu
teraz mozna sie tylko domyslac
przeczysc zlacze przy sterowniku silnika i przy TPSie - moze pomoc
numeru błędu nie jestem w stanie podać, bo nie pamietam :( odnośnie czyszczenia złącz, to zostało to zrobione, ale nic nie dało ;(

Temat do zamknięcia - po wymianie potencjometru i ustawieniu samochód znów jeździ - oby jak najdłużej. :)
Ostatnio zmieniony sob lip 17, 2010 10:40 przez yagoda86, łącznie zmieniany 1 raz.


Podczas jazdy używajmy rozumu i wyobraźni. To nic nie kosztuje a tak wiele może zmienić...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 480 gości