Kapie z rury wydechowej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Asin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn maja 05, 2008 14:48
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Kapie z rury wydechowej

Post autor: Asin » śr lip 14, 2010 20:03

Dziś wymieniłem sobie czujnik temperatury cieczy i przy okazji płyn. Co mnie zdziwiło - kapie mocno z rury wydechowej, przy 3000-4000 obr kapie kropla na 3 sekundy! Płynu w zbiorniczku ubyło ale nie wiem czy wyleciał przez rurę czy też może układ chłodzący jeszcze trochę wciągnął. Skojarzyłem sobie że w tym roku już dwa razy dolewałem płynu. Mam więc do was pytania: Czy to uszczelka ? Jak to sprawdzić ? Co mogło jeszcze się stać ? Dodam, że auto nie kopci na żaden kolor, nawet przy kręceniu do końca. Nie bierze oleju - poziom z max sukcesywnie spadał przez 15kkm do połowy. Podczas jazdy nic nie wskazuje, że coś jest nie tak.
Pzdr



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr lip 14, 2010 20:36

Normalne że kapie :bajer:



Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Post autor: RasPL » śr lip 14, 2010 20:40

tak działa katalizator że z jednych związków chemicznych powstają inne w tym właśnie woda i ona odparowuje i wykapuje z wydechu


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Asin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn maja 05, 2008 14:48
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: Asin » śr lip 14, 2010 20:45

Ale aż tyle ? Zdaje mi się, że bym to zauważył wcześniej. Jutro jadę do mechaniora na regenerację rozrusznika i wymianę oleju. Popytam się go o to, ale on raczej nie lubi pracować jako informacja. Czytałem tu i tam o sprawdzaniu ciśnienia itp ale nie sądzę, żeby miał takie urządzenia na stanie. Są jakieś "domowe sposoby" ?



AdamIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 16, 2010 18:44
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: AdamIV » śr lip 14, 2010 22:48

W moim czasami kapie jeszcze więcej bo kropla na sekunde a żadnego płynu nie ubywa, jest to normalne miałem Golfa III i było identycznie do tego jest katalizator.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 405 gości