[MK3 1.8] Nie odpala na wszytskie gary

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tomashsz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn lip 12, 2010 15:21
Lokalizacja: Rzeszów

[MK3 1.8] Nie odpala na wszytskie gary

Post autor: tomashsz » pn lip 12, 2010 15:26

Witam,

Mam nastepujacy problem,gdy auto postoi dłuzej( dzien, dwa) Przy odpaleniu dziwnie sie zachowuje jak by nie odpalil jeden cylinder po dodaniu mu gazu zachowuje sie normalnie. Dzieje sie to tylko przy porannym odpaleniu i do momentu przygazowania.

Pozdrawiam



michal27
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob lis 08, 2008 22:59
Lokalizacja: turek
Kontakt:

Post autor: michal27 » pn lip 12, 2010 16:33

Świece,kable WN.



pawlik-10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lip 12, 2010 20:27
Lokalizacja: Kozłówka
Kontakt:

Post autor: pawlik-10 » pn lip 12, 2010 20:43

mam to samo już zdążyłem sie przezwyczaic. ale to nie są świece ani kable moim skromnym zdaniem jest to silniczek krokowy który odpowiada za obroty na zimnym silniku. istnieje schemat aby go sprawdzic elektrycznie ja prubowałem i mi żadne pomiary nie wychodziły takie jak trzeba wiec obstawiam na niego . samochód owszem chodzi nie równo ale raczej na wcszystkie cylindry pali . po prostu dostaje złą dawke paliwa ponieważ silniczek krokowy jest podłączony do ECU. mam tez schemat odczytywania błedów z ECU ale u mnie gniazdo to nie działa i nie da sie odczytac żadnego kodu błyskowego



tomashsz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn lip 12, 2010 15:21
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomashsz » wt lip 13, 2010 08:45

pawlik-10 pisze:mam to samo już zdążyłem sie przezwyczaic. ale to nie są świece ani kable moim skromnym zdaniem jest to silniczek krokowy który odpowiada za obroty na zimnym silniku. istnieje schemat aby go sprawdzic elektrycznie ja prubowałem i mi żadne pomiary nie wychodziły takie jak trzeba wiec obstawiam na niego . samochód owszem chodzi nie równo ale raczej na wcszystkie cylindry pali . po prostu dostaje złą dawke paliwa ponieważ silniczek krokowy jest podłączony do ECU. mam tez schemat odczytywania błedów z ECU ale u mnie gniazdo to nie działa i nie da sie odczytac żadnego kodu błyskowego
Całkiem możliwe ze to krokowy tak jak mówisz od dluzszego czasu mam z nim problemy, mianowicie jak jezdze czesciej na gazie trzyma mi obroty na 2tys. Konsultowalem sie z roznymi osobami i poradzili mi zeby go wyciagna ci przeczyscic w Pb. Czy to cos pomoze???



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 328 gości