Skrzynia zacieła się na 3 biegu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sgly
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn wrz 01, 2008 21:52
Lokalizacja: Ruda Śląska

Skrzynia zacieła się na 3 biegu

Post autor: sgly » ndz lip 11, 2010 09:53

Mam taki problem wczoraj przy wyprzedzaniu stała się się rzecz straszna
klasycznie 2 but i szybka zmiana na trójkę i pupa tak jak trójka weszła tak jest do teraz nie da się zrzucić na luz generalnie nie da się ruszyć drążka zmiany biegów

Na pewno nie są to żadne wodziki czy coś, ja w pierwszym momencie obstawiam coś jakby zaklinował się synchronizator.

Czy którykolwiek z Was współgolfoużytkownicy miał kiedyś podobny problem jezeli tak to jak go rozwiązał?
Jeśli jedynym rozwiazaniem jest "nowa" skrzynia to czy moge do mojego mk2 RP zainstalować skrzynie z Passata b3 1,8 90hp Monomotronik (nie pamietam oznaczenia silnika ale generalnie to jest RP bez podcisnienia na aparacie zapłonowym) skrzynia jest sterowana linkami a nie wodzikami jak oryginał, ale posiadam cały mechanizm z linkami i drązkiem z b3



Feniks333
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lut 01, 2008 21:55
Lokalizacja: Piątek

Post autor: Feniks333 » ndz lip 11, 2010 13:09

Wygląda tak jakby się zakleszczyła. A próbowałeś nie drążkiem tylko przy skrzyni wyrzucić bieg??



sgly
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn wrz 01, 2008 21:52
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: sgly » ndz lip 11, 2010 13:42

przy skrzyni ruszałem i nic, nawet zrobiłem mała dzwignie zeby większą siłą zadziałać i ni hu hu

swoją drogą na tej trójce przejechałem wczoraj 460 km



jacekplacekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 19:38
Lokalizacja: Kozienice

Post autor: jacekplacekk » ndz lip 11, 2010 13:48

Miałem kiedys podobną sytuacje jak Ty tylko ze wstecznym biegiem,pomogło wyjmowanie biegu na wolnych obrotach bez wciskania sprzęgła.



sgly
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn wrz 01, 2008 21:52
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: sgly » ndz lip 11, 2010 13:53

super tylko ja nie mam wolnych obrotów ja mam ciągle trójke czyli albo sprzęgło albo zgaszony silnik innej opcji nie ma i duupa



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 446 gości