Stuki z tyłu przy ruszaniu i hamowaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marv
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob mar 15, 2008 06:36
Lokalizacja: Police/Szczecin

Stuki z tyłu przy ruszaniu i hamowaniu

Post autor: marv » sob lip 10, 2010 02:23

Witam Panowie, od jakiegoś już czasu w moim MK4 wydobywa się lekki pojedynczy stuk podczas ruszania, lub gwałtownego dodania i puszczenia gazu, kiedy auto jest na niskich obrotach oraz podczas pulsacyjnego hamowania. Jest to takie tępe uderzenie. Odgłos dochodzi z okolic tylnego nadkola po stronie kierowcy. Szlag mnie trafia jak to slyszę, przewertowalem pół bagażnika, zaspawałem wydech bo zerwal sie z zawiasów (teraz nie ma szans aby latał), układałem na różne sposoby tylna kanape, niestety bez wiekszego rezultatu. Jednak kiedy byłem na zbierzności, facet powiedział ze są lekkie odchyły od normy w kole z którego najprawdopodobniej dochodzą stuki i wskazał winowajce - łożysko. Teraz moje pytanie, czy to są wlasnie objawy uszkodzonego łożyska ? Czy jest to wina np. tylniej belki ? Dodam ze podczas "rozbujania auta, czy też "skakania w nim" nie dają rezutatu, dzwiek nie wystepuje, jedynie czasem przy przejezdzie po nierównościach słychać to cholerne pukniecie. Ale nie przy kazdym wjezdzie na nierówność dlatego belkę odrzuciłem, amorki tez byly sprawdzane i nic. Jedyne chyba czego nie sprawdziłem to tego łożyska. Czy to jest dobry trop ? Pomocy Panowie bo nie mogę przez to spać w nocy ;) ( co widać po godzinie napisania tego posta :grin: )
Ostatnio zmieniony sob lip 10, 2010 02:23 przez marv, łącznie zmieniany 1 raz.



zebra2008
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 20:54
Lokalizacja: EPJ

Post autor: zebra2008 » sob lip 10, 2010 07:11

podnies tyl i zakrec kolami przy okazji mozesz na boki poruszac czy nie ma luzu



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz lip 11, 2010 09:59

A może wydech się obija o podłogę?



Awatar użytkownika
Vito1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 08:04
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Post autor: Vito1988 » ndz lip 11, 2010 10:44

A co jeśli z przodu mam takie lekkie puknięcie? i jeszcze gdy przy skręconych kołach jadę po dziurach też coś puka.


Das Auto.
[url=http://g.imagehost.org/view/0306/06062009_004][img]http://g.imagehost.org/t/0306/06062009_004.jpg[/img][/url]

adam11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: wt mar 17, 2009 17:04
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: adam11 » ndz lip 11, 2010 11:18

ja miałem tez takie podobne objawy myślałem ze to tłumnik ale jest ok a okazało sie ze to amortyzatory zmieniłem i wszystko jest ok ucichło. a u ciebie to może tuleje tylnej belki jak mowisz ze amory sa ok


fąfik

marv
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob mar 15, 2008 06:36
Lokalizacja: Police/Szczecin

Post autor: marv » ndz lip 11, 2010 11:53

Podniosłem auto, pokręciłem kołem, szarpalem na prawo i lewo - nic, nie słyszę tego dzwięku. Wydech jak mówiłem raczej nie bo był sprawdzany i robiony. Ale kto wie może nieprawidłowo zamontowali mimo wszystko. Amorki wykluczyłem, dlatego ze byłem u mechanika właśnie w tej sprawie, a on zawołał mnie do kanału złapał za hak i zaczął bujać autem na prawo i lewo i dzwięku tego nie usłyszałem, mówił że jeśli nie słyszę tego dzwięku to znaczy ze nie amory ani nie zawieszenie. I teraz nie wiem. Myślałem że fotele ale raczej nie bo złożyłem je i dalej to samo... Sprawdzę dziś jeszcze raz ten wydech. Strasznie mnie to irytuje.. Jak nie dojdę do tego sam to pojadę jutro do innego mechanika...



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Post autor: Rafał 21 » ndz lip 11, 2010 12:11

marv pisze:Jak nie dojdę do tego sam to pojadę jutro do innego mechanika...
Do wymiany tuleje tylnej belki :bajer:


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

BRHplus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lip 05, 2010 23:44
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BRHplus » ndz lip 11, 2010 18:05

Na bank silentblok, też to miałem, koszt 50 za sztukę. Można wymienić samemu, ale to nie jest proste.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 329 gości