silniczek regulacji świateł nie działa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

martinez77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob sty 23, 2010 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

silniczek regulacji świateł nie działa

Post autor: martinez77 » czw lip 08, 2010 23:44

Witam jak w temacie jeden silniczek przestał banglać. Wpadł mi kiedyś taki temat odnośnie naprawy silniczka, ale nie mogę go znaleźć. I nie wiem czy jest to teraz naprawialne czy trzeba rozejrzeć się za nowym. Miał ktoś z was taki problem?????



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lip 08, 2010 23:52

Wykręć go ostrożnie odczepiając cięgno od odbłyśnika i podepnij do wtyczki drugiego. Jeśli zadziała winne jest okablowanie, jeśli nie najczęściej winna jest woda dostająca się do silniczka. Można go rozebrać - składa się na zatrzaskach. A w środku jest parę elementow elektronicznych i potencjomtr suwakowy, ktory po zamoknieciu może odpowiadać za ten kłopot i czasem wystarczy wysuszyć. Na szrocie kilka dych za sprawny silniczek - w sumie mały problem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

martinez77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob sty 23, 2010 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: martinez77 » pt lip 09, 2010 09:41

podpinałem pod drugi i nic, rozbierałem i w środku nie widziałem żadnych śladów wilgoci był suchy może wystarczy wymienić ten potencjometr suwakowy ?? Tylko jak on wygląda???



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 360 gości