ALH zaczęło się ślizgać sprzęgło

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krzys_jg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 22:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

ALH zaczęło się ślizgać sprzęgło

Post autor: krzys_jg » pn lip 05, 2010 23:10

Witam, jakieś 2 tys.km temu założyłem wtryski 216. Dzisiaj pierwszy raz jadąc uślizgnęło mi się sprzęgło na 5 a potem 4 biegu. Nie wiem czy mógła mieć na to wpływ temperatura? (cały czas było bardzo ciepło, a teraz po deszczu bardzo sie ochłodziło). I teraz mam pytanka, czy na takim sprzęgle da się jeszcze troche pojeździć? Słyszałem o jakiejś regeneracji, ile to może kosztować? Bo chwilowo nie mam kasy, a sprzegło nowe od G60 chciałbym zrobić po wakacjach. Czy wtedy opłacała się wymianić również dwumas na jednomas? Ile taka wymiana nowego sprzęgła może kosztować i ewentualnie sztywnego koła zamachowego?



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Post autor: pinstonvw » czw lip 08, 2010 15:44

Jak nie będziesz obciążał silnika to da się jeszcze pojeździć. Ślizga się zazwyczaj pod obciążeniem (zbyt wysoki bieg co do prędkości) w Twoim przypadku zapewne okładziny już na zużyciu są. A w wymianę okładzin chyba mało kto się bawi. Natomiast jeśli chcesz zmienić sprzęgło razem z dwumasem na lepsze, to proponowałbym zainwestować w ten jednomas. Wyjdzie o wiele taniej. Ceny nie podam. Wystarczy udać się do sklepu w celu uzyskania odpowiedzi.


...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości