Wyciek jakiegoś płynu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dieseljr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw lut 25, 2010 20:20
Lokalizacja: kce

Wyciek jakiegoś płynu

Post autor: dieseljr » pn lip 05, 2010 19:46

Witam. Dziś (po deszczu) zauważyłem jak spod półki pasażera ścieka płyn (próbowałem metodą na węch sprawdzić czy to chłodniczy ale nie dało się to wyczuć, jedynie ręce miałem po tym takie niebieskawe sądzę więc że może być to własnie płyn chłodniczy). Rozebrałem półke pasażera i zauważyłem że wycieka coś z dmuchawy, spod tej otuliny z gąbki. Na spodzie dmuchawy jest taki jakby plastikowy kołnierz, można nim swobodnie poruszać i własnie ruszając nim wydostaje się płyn. Przyznam że ubywa mi trochę płynu chłodniczego. Nie znam się na mechanice ale na 'chłopski rozum' po co w dmuchawie byłby płyn chłodniczy lub obojętnie jaki inny ?
zdjecie



Awatar użytkownika
Martin99
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 19:37
Lokalizacja: BIA
Kontakt:

Post autor: Martin99 » pn lip 05, 2010 19:54

dieseljr, jako tako płyn sie znajduje w nagrzewnicy która prawdopodobnie zaczeła przeciekać. stawiam na nagrzewnice. koszty nie wielkie tylko robotka troche zejdzie :bigok:



dieseljr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw lut 25, 2010 20:20
Lokalizacja: kce

Post autor: dieseljr » pn lip 05, 2010 20:00

A jak wytłumaczyc wyciek płynu z tego plastikowego kołnierza ?
Aha i ogrzewanie działa bardzo dobrze, szyby parują tylko w trakcie deszczu co jest chyba normalne.
Ostatnio zmieniony pn lip 05, 2010 20:01 przez dieseljr, łącznie zmieniany 1 raz.



dieseljr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw lut 25, 2010 20:20
Lokalizacja: kce

Post autor: dieseljr » pn lip 05, 2010 20:12

i ten kołnierz może się tak swobodnie poruszać ? hmm mimo wszystko mam wątpliwości. Czytałem nawet tu na forum o wężykach odprowadzających wodę z szyberdachu (mój golf ma szyber) tylko oglądając to nie moglem ich zlokalizować. Ma może ktoś zdjęcie tego ?



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn lip 05, 2010 23:54

dieseljr, zrób lepiej zdjęcie tego kołnieża, o który tobie chodzi. Mam wrażenie, że to jednak nie jest płyn chłodniczy. Dmuchawa wcale nie jest najniżej w układzie chłodzenia czy tam ogrzewania - nagrzewnica jest niżej, płyn pod górę nie poleci.
Moim zdaniem to zwykła woda jest, która leci poprzez wlot powietrza do układu ogrzewania - ale jak dasz fotki, to będzie można coś więcej powiedzieć.



Awatar użytkownika
webster1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 19:49
Lokalizacja: Lisków k. Kalisza Wielkopolska

Post autor: webster1987 » wt lip 06, 2010 00:10

Lipek81 ja też obstawiał bym tą opcję. Kiedyś nieopatrznie za bardzo odsunąłem od zawiasu tą plastikową osłonę przy szybie pod maską tak że dotykała wlotu powietrza do kabiny i to wystarczyło żebym miał wodę w środku po stronie pasażera i też właśnie kapała z 'tunelu' od wentylatora. Sprawdź czy nie masz nieszczelności przy wlocie powietrza do kabiny



mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » wt lip 06, 2010 00:21

marianmk2 pisze:dieseljr napisał/a:
jedynie ręce miałem po tym takie niebieskawe
A pomyślał który że może mu ciec ze np spryskiwacza do dmuchawy? Lipek81 ma racje wentylator jest wyżej niż nagrzewnica i "coś" cieknie przez kratkę do wentylatora.


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 249 gości