PALIWO w OLEJU MK II

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dawo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 12:39
Lokalizacja: Kutno

PALIWO w OLEJU MK II

Post autor: dawo » sob sty 21, 2006 20:12

Kilka miesięcy temu usłyszałem w pracy silnika mojego MK II dziwne pukanie sprawdziłem poziom oleju i okazało się że jest go około 1,5cm powyżej kreski maksimum. Okazało się że do oleju dostało się paliwo. Przeczytałem kilkanaście wątków tego forum na podobny temat i stwierdziłem że być może to złe paliwo kiepskiej jakości lub dodany do oleju jakiś polepszacz (badziewie pomyślałem o tym polepszaczu) na forum ktoś powiedział że to jazda na krótkich odcinkach ( faktycznie jeżdżę do pracy 3,5 km w jedną stronę). Wymieniłem olej przejechałem 1000 km tankując na innej stacji przez kilka miesięcy wszystko było OK, no niestety problem pojawił się znowu. Mój mechanik stwierdził że to pewnie będzie regulator (zawór) ciśnienia paliwa. Tu linki do zdjęć tego zaworu
http://f.heh.pl/album_pic.php?pic_id=368
http://f.heh.pl/album_pic.php?pic_id=369

Co myślicie na o wymianie tego regulatora ?
Ostatnio zmieniony sob sty 21, 2006 23:19 przez dawo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob sty 21, 2006 20:30

a to na pewno paliwo?może do woda się wykrapla i nie nadąrza odparować


:-k ...

mazja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 17:57
Lokalizacja: Węgorzewo

Post autor: mazja » sob sty 21, 2006 20:34

Nie wiem czy to wina regulatora bo brat ma też golfa ale na benzynie i też ma paliwo w oleju - podejrzewam że tylko szlif pomoże, tak było w moim starym Mk1 (prawie 2 mm luzu tłoków) - na szczeście znalazł się kupiec :-). Możliew, że przyczyną też mogą być krótkie trasy - zwiększona dawka paliwa i nie spalona do końca spływa między pierścieniami lub też w przypadku zapłonu iskrowego nie pali na 1 cylinder i też paliwo spływa.


Co z tego, że złom.
Już nie złom ale "oooo" czyli inna marka ale koncern ten sam :-)

Barnej20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr gru 14, 2005 12:33
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

Post autor: Barnej20 » sob sty 21, 2006 21:00

kolego weś wijmnij babnet i sprawdz czy w oleju czuć paliwo jak tak tao masz pierścienie do wymiany powodzonka przy wymianie



Awatar użytkownika
dawo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 12:39
Lokalizacja: Kutno

Post autor: dawo » sob sty 21, 2006 21:40

To napewno jest paliwo 100%.
Wielopunktowy wtrysk i pali na wszystkich cylindrach.
Jeżeli by miał być do szlifu to coś trzeba będzie z tym zrobić.

Może jeszcze ktoś się wypowie na ten temat?
Ostatnio zmieniony sob sty 21, 2006 23:24 przez dawo, łącznie zmieniany 1 raz.



czester
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:04
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: czester » sob sty 21, 2006 21:53

tak ja sie wypowiem !!
życze Ci abyś następny samochód kupł od takiego kogoś jak Ty który się będzie go pozbywał bo nie umie sobie poradzić z usterką???
:panna:


http://www.polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ES_250/78761

Awatar użytkownika
dawo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 12:39
Lokalizacja: Kutno

Post autor: dawo » ndz sty 22, 2006 20:32

Wiesz nie każdego stać na tak kosztowną naprawę. Miałem na myśli że kupiec go weźmie bo jemu się będzie opłacało naprawić.



Pablo2

Post autor: Pablo2 » ndz sty 22, 2006 21:14

Możesz jeszcze sprawdzic sonde lambde.
Słyszałem kiedyś ze jak jest walnieta to podaje paliwo na max i autko nie nadąrza spalac.
Ale nie jestem pewien czy tak jest w rzeczywistosci

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Rumian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw gru 29, 2005 20:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: Rumian » ndz sty 22, 2006 23:00

Jesli to 100% paliwo w oleju to masz walnięta membrame w pompce która przepuszcza paliwo do bloku silnika i sie miesza benzynka z olejem. Radze wymienić pompke i olej też bo mozepewnego dnia silnik moze stanąć w miejscu . Zacznji od tego jesli to nie pomorze to juz :niewiem: Pozdro



Awatar użytkownika
Buli1984
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: sob sty 08, 2005 00:47
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: Buli1984 » pn sty 23, 2006 10:23

Potwierdzam! Miałem to samo. Najpierw sam probowalem to rozwiązać. Pozniej pojechalem do mechanika, który stwierdził uszkodzenie pompy paliwa, ktora wali paliwo w olej zamiast do gaźnika. Jednym z objawów uszkodzenia było duszenie się silnika przy ruszaniu ze świateł (prawie gasl i trzeba bylo popuścić gaz żeby nie zgasl :) )



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn sty 23, 2006 10:40

Buli1984 pisze:Potwierdzam! Miałem to samo. Najpierw sam probowalem to rozwiązać. Pozniej pojechalem do mechanika, który stwierdził uszkodzenie pompy paliwa, ktora wali paliwo w olej zamiast do gaźnika. Jednym z objawów uszkodzenia było duszenie się silnika przy ruszaniu ze świateł (prawie gasl i trzeba bylo popuścić gaz żeby nie zgasl
Nie bardzo się z tym zgadzam. Silniki na wielppunkcie mają chyba pompy paliwa elektryczne w zbiorniku paliwa. Wasze gaźnikowce mechaniczne zamocowane do bloku silnika i tak a opcja jest możliwa.

[ Dodano: Pon Sty 23, 2006 10:16 ]
dawo, Sprawdź jeszcze czujnik temperatury - ten niebieski. On spełnia funkcję ssania. Podaje impuls o temp. silnika. Jeśli silnik jest zimny komp. wzbogaca mieszankę. A niezależnie od tego krótkie odcinki na jakich jeżdzisz też mogą być przyczyną obecności paliwa w oleju.



Awatar użytkownika
Buli1984
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: sob sty 08, 2005 00:47
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: Buli1984 » pn sty 23, 2006 11:33

To prawda. Silniki na wielopunkcie mają pompę elektryczną. Nie doczytałem co dawo napisał. W każdym razie jeśli ktoś ma gaźnik i problem z paliwem w oleju to niech sprawdzi pompę pompę paliwa.



Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Golf GTi » pn sty 23, 2006 11:53

Jezeli masz pompe paliwowa mechaniczna to ci pekla membrama w niej i paliwo idze ci po czesci w silnik.



michal_thcv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 20:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michal_thcv » pn sty 23, 2006 15:02

mam podobną przypadłość w MK3 ABD. Pojawiło mi się to ok tygodnia temu jak odma zamarzła i wywaliło cały olej. Odmę przeczyściłem, olej wlałem nowy, i stan oleju waha się, czesami dolewam później sprawdzam a okazuje się że jest za dóżo, i czesami czuję benzynę w oleju. Wcześniej niepalił wogóle oleju i wszystko było ok, co wy o tym myślicie? Proszę o pomoc



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 476 gości