Awaria turbiny i przekręt mechanika POMOCY

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

cogonieznajom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 09:58
Lokalizacja: Łódź

Awaria turbiny i przekręt mechanika POMOCY

Post autor: cogonieznajom » śr cze 30, 2010 20:36

Witam
Piszę bo mam bardzo poważny problem z moim MK4.
Na trasie auto nagle zaczęło bardzo mocno kopcić białym dymem (sciana dymu) i z okolic silnika zaczął dobiegac taki metaliczny dźwięk (cos jak zniszczone łożysko). Oczywiście auto na lawetę.

W dwóch serwisach gdzie regenerują turbiny telepatycznie stwierdzili awarię turbiny.
W DYNAMICA na Dunikowskiego w Łodzi oddałem auto do sprawdzenia i ewentualnej naprawy.
Po 3 dniach (!!!) po niby przeprowadzonej diagnostyce stwierdzili, że turbina jest kompletnie do regeneracji. Zleciłem naprawę.
Dzisiaj pojechałem po auto i okazało się, że auto po skończeniu "naprawy" (olej, filtry, nowa turbina) nie ma kompletnie mocy, dymi nadal gęsty białym dymem i nie słychac włączającej się turbiny.


Teraz potrzebuje Waszej pomocy. Czy według Was w ogóle zregenerowano turbinę?
Prócz braku metalicznego dźwięku spod maski nic się nie zmieniło a wołają ode mnie prawie 2 tysiące złotych!
Pilnie potrzebuje porad, bo jutro mam jechać "odebrac auto" :grrr:
Ostatnio zmieniony śr cze 30, 2010 20:37 przez cogonieznajom, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
majma golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 17:57
Lokalizacja: MALOPOLSKA KGR

Post autor: majma golf » śr cze 30, 2010 22:12

ale nowa turbine dali czy stara zregenowali? jezli nowa to mozliwa kwota a jesli regeneracja to niech kupia sobie kolo i jeb....sie w czolo:)



cogonieznajom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 09:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: cogonieznajom » śr cze 30, 2010 22:14

Starą regenerowali. 300 wyjęcie i włożenie. 1350 kompletna regeneracja. Reszta filtry i olej.



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » śr cze 30, 2010 23:01

cogonieznajom pisze:Dzisiaj pojechałem po auto i okazało się, że auto po skończeniu "naprawy" (olej, filtry, nowa turbina) nie ma kompletnie mocy, dymi nadal gęsty białym dymem
to że dymi to normale musi cały olej który jest w wydechu się wypalić,
cogonieznajom pisze:nie ma kompletnie mocy
jedz do nich na reklamację, turbina powinna chodzić odrazu, ciekawi mnie to jak to auto naprawili jak nie sprawdzili czy turbo działa?



Awatar użytkownika
kenzy17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 499
Rejestracja: pn lip 20, 2009 22:59
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: kenzy17 » śr cze 30, 2010 23:47

Przemo440 pisze:jedz do nich na reklamację, turbina powinna chodzić odrazu, ciekawi mnie to jak to auto naprawili jak nie sprawdzili czy turbo działa?

we wtorek odstawilem paska do mechanika pwodod gotuje plyn od wspomagania pasek juz 5 raz z tym samym prolbemem dzisiaj dzwoni mechanik i mow ze zaduzo pan jezdzi cyrk na kółkach :grrr:


Moje MK IV
viewtopic.php?t=281804" onclick="window.open(this.href);return false;
-1- Połączyła nas Pasja-upiększania naszego codziennego środka poruszania ...
-2- Proste są dla szybkich samochodów - Zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae ...

Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » śr cze 30, 2010 23:52

kenzy17 pisze:we wtorek odstawilem paska do mechanika pwodod gotuje plyn od wspomagania pasek juz 5 raz z tym samym prolbemem dzisiaj dzwoni mechanik i mow ze zaduzo pan jezdzi cyrk na kółkach
zmień warsztat :bajer:



Awatar użytkownika
J@rek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt maja 25, 2010 17:16
Lokalizacja: Łodź

Post autor: J@rek » śr cze 30, 2010 23:53

nowa turbina kosztuje ponad 1800
zmien mechanika
ja trafiłaem na rewelacyjnego goscia w Bełdowie.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/398687.html][img]http://images.spritmonitor.de/398687.png[/img][/url]

cogonieznajom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 09:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: cogonieznajom » czw lip 01, 2010 08:55

Wczoraj wieczorem auto - jak stwierdził mechanik - ma nową turbinę. Nie odebrałem auta bo było nie sprawne (tak jak opisałem w temacie).

Dzisiaj dzwoniąc do zakładu dowiedziałem się, że... składają turbinę i wymieniają "jakis zawór"!!!
Ktoś jest gotów uwierzyć, że nie chcieli mnie najzwyczajniej w świecie okraść i oszukać???



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Post autor: J.B.S. » czw lip 01, 2010 19:18

Fajnie że się nie dałeś bo pewnie nie jeden się dał naciągnąć." szefie pojeździ pan trochę to się ułoży,bedziesz pan zadowolony" wypłacasz kaskę a wtedy to już możesz sobie reklamować do bólu.

Niestety tak czasem jest :green_fuck:



cogonieznajom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 09:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: cogonieznajom » czw lip 01, 2010 22:30

A więc odebrałem auto.
Musze niestety się podzielić moimi bardzo negatywnymi wrażeniami z "współpracy" z firma DYNAMICA na Dunikowskiego 5, w Łodzi.

Otóż odstawiłem auto w ubiegłą środę tj.23 czerwca, zielone światło do naprawy dałem w piątek (25 czerwca) popołudniu.
Dzisiaj odebrałem auto (po 4 dniach naprawy i za cenę 1850pln) ze zregenerowaną turbiną. Oto co zostało zrobione/popsute:

- turbina nie "ciągnie", auto bardzo wolno wkręca się na obroty
- w czasie pobytu auta w tym pseudo zakładzie złamano mi plastikową dostawkę pod przedni zderzak i... ZNISZCZONO TULEJE WAHACZA i ZGIĘTO WAHACZ z lewej strony.

Mechanik stwierdził, że turbina faktycznie coś słabo ciągnie, ale na wykresie jest wszystko dobrze. Nie wiedza co to jest, więc stwierdzili, że tak ma być! (jutro jadę na komputer zobaczyć o co chodzi-bo w DYNAMICE komputera nie mieli-skandal!)
Co do zniszczonego zawieszenia, dosłownie wyśmiano mnie w twarz... to zostawiam bez komentarza.

Pomijając skandaliczną pracę tego pseudo warsztatu (tak ponoć polecanego), mam ogromną prośbę o sugestie na temat pracy tej turbiny. Dlaczego nie ma tyle mocy ile było wczesniej?

:(



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Post autor: Łuki_79 » czw lip 01, 2010 23:07

cogonieznajom pisze:Mechanik stwierdził, że turbina faktycznie coś słabo ciągnie, ale na wykresie jest wszystko dobrze
Wykonaj logi dynamiczne grupy 010 oraz 011 to to się okaże co tobie za bubla zrobili z turbinką



cogonieznajom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 09:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: cogonieznajom » czw lip 01, 2010 23:35

Ja to raczej nie wykonam :kac: ale mam nadzieję, że warsztat w którym chcę podłączyc auto pod kompa będzie wiedział o tym co piszesz...?



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1470
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Post autor: kwadrat » pt lip 02, 2010 00:51

cogonieznajom pisze:Ja to raczej nie wykonam :kac: ale mam nadzieję, że warsztat w którym chcę podłączyc auto pod kompa będzie wiedział o tym co piszesz...?
Miejmy nadzieję że będzie wiedział, chociaż trochę w to wątpię. Popytaj na Grupie Łódzkiej może czy ktoś z nich umie robić logi to może ci jakiś kolega zrobi


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
bieniek1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 959
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 13:28
Lokalizacja: elblag
Kontakt:

Post autor: bieniek1984 » pt lip 02, 2010 08:37

dlatego trzeba miec zaufanych mechaników ja mam dwóech jeden od wymiany elementów a drugi konkretnie od diesla.
Kolego kup sobie również na allegro kabel OBD2 i będziesz sam sobie logi robił. Kabel kosztuje 50zł


jest Golf 4 ALH + jednomas + 0.260+ gtb2056v + fmic+ chip
jest wsk 125
był Golf 2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... ieniek1984" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 413 gości