Zamek - bagażnik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
psotek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn mar 05, 2007 13:33
Lokalizacja: Pionki

Zamek - bagażnik

Post autor: psotek » śr cze 30, 2010 19:24

witam,
centralny z kluczyka (oryginalny) śmigał jak należy.. dziś wciskam przycisk żeby się otworzył samochód. Podchodzę do klapy i psiku :/ wszystkie drzwi się otworzyły lecz bagażnik nie? co może być nie tak? ręcznie jak przekręcę kluczyk zamyka się i otwiera. Psikałem WD40 i nie pomogło... Ale zamykając i otwierać z pilota słychać mechanizm centralnego (w klepie bagażnika) jak by próbował otworzyć/zamknąć.. lecz mu się nie udaje :/
co to może być?



mietex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 23, 2009 16:46
Lokalizacja: Lublin

Post autor: mietex » śr cze 30, 2010 19:36

Witam !
Bardzo często przyczyną nie działania zamka w tylnych drzwiach są przetarte i przerwane przewody w wiązce z prawej strony na przejściu z klapy do nadwozia, ale wtedy nie słychać pracy siłownika w klapie. W Twoim przypadku nie obędzie się chyba bez zdjęcia tapicerki z klapy i wszystko się wyjaśni. Tak w nawiasie to centralny działa jeśli kluczykiem pozostawimy zamek w pozycji otwarty - czasami się o tym zapomni.
Pozdrawiam.



zebra2008
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 20:54
Lokalizacja: EPJ

Post autor: zebra2008 » śr cze 30, 2010 19:48

moze byc silownik do wymiany
albo cos sie blokuje
rozkrec i zobacz
Ostatnio zmieniony śr cze 30, 2010 19:49 przez zebra2008, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » śr cze 30, 2010 19:48

Musisz ściagną tapicerkę tylnej kalpy. U mnie okazało się że mechanizm zaśniedział i siłownik nie miał siły przepchnąć dzwigienki. Objawy były takie że albo nie zamykał albo nie otwierał. Po zapsikaniu WD bezpośrednio na bębenek mechanizm się rozruszał i jest git.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Awatar użytkownika
psotek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn mar 05, 2007 13:33
Lokalizacja: Pionki

Post autor: psotek » czw lip 01, 2010 21:32

rozebrałem... silniczek pracuje bardzo dobrze tylko do silniczka jest przyczepiony pręcik i on otwiera i zamyka (na końcu tego pręcika jest taki czarny plastik który dochodzi do zamka) przy zamykaniu otwieraniu rusza się lecz ten czarny plastik jest pęknięty i nie trzyma zamka ... i nie wiem jak to się nazywa i jak tego szukać?



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » czw lip 01, 2010 22:03

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... ek&start=0 tu masz temat. Skoro pęknięty nie da rady skleić tego ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 450 gości