przedziwny problem z prądem...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marcinj6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw cze 03, 2010 14:23
Lokalizacja: Bochnia

przedziwny problem z prądem...

Post autor: marcinj6 » śr cze 30, 2010 18:47

Otóż w tamten piątek gdy wracałem z pracy zauważyłem że miga mi podświetlenie cliamtronika, zegarów oraz wszystkich przełączników wew. samochodu.... po czym zapaliła mi się kontrolka od abs-u i ta czerwona kontrolka z wykrzyknikiem ( nie wiem jak ona się nazywa dokładnie:) wydobył się krótki sygnał dźwiękowy. zgasiłem silnik i po wyjęciu kluczyka ze stacyjki było słychać taki dziwny dźwięk z deski rozdzielczej jakby ktoś kasetę przewijał.. skasowała mi się godzina ilość przejechanych kilometrów oraz rozkodował się immobiliser wskazówka od obrotomierza podskoczyła na 2tys obrotów bez odpalenia silnika po czym po chwili opadła .. chciałem włączyć zapłon ale okazało się że nie ma w ogóle prądu nawet awaryjnych nie mogłem włączyć... odczekałem jakieś 15 min włożyłem kluczyk i cud wszystko działa jak wcześniej.. Dzisiaj problem się powtórzył znowu to samo więc podjechałem do elektryka podpiął pod komputer wyskoczył błąd sterownika silnika i błąd krytyczny prądu stałego zacisk nr 30???? dodam że nie mógł się połączyć w ogóle z modułem komfortu.. żadnych innych błędów nie było.. wiem że mam walnięty czujnik klimatyzacji ale chyba to nie jest przyczyna problemu....
Pomóżcie jeśli umiecie koledzy;)



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » śr cze 30, 2010 18:49

sprawdz połączenia na klemach i wszstkich głownych przewodów przy aku



marcinj6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw cze 03, 2010 14:23
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: marcinj6 » śr cze 30, 2010 18:56

sprawdzałem wszystkie kable ok i bezpieczniki... wygląda na to jakbym miał nagły zanik napięcia...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 539 gości