Golf II, rozdzielacz

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
EAZY-E
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt maja 29, 2009 11:40
Lokalizacja: Gryfice

Golf II, rozdzielacz

Post autor: EAZY-E » wt cze 29, 2010 19:06

Witam, nie mam wiele informacji, bo znajomej za granica psuje sie golf i niewie co ma zrobic, a w warsztatach wymienili kilka rzeczy, wzieli kase i zostawili sprawe. Auto to Golf II, 1,3 benzyna, 89 rok.

Auto gasnie po przejechaniu kilkudziesieciu metrow. W warsztacie zmienili swiece, kable i kazali kupic nowy rozdzielacz, bo sami nie mogli znalezc dobrego. Nowy rozdzielacz jest, ale niewiadomo czy dobry. W aucie jest rozdzielacz o numerze 030905205AE, kupiony zostal 030905205A. Bedzie pasowal? Z tego co wiem, jest troche dłuższy niz stary model - stad te watpliwosci.

Druga sprawa - na starym rozdzielaczu jest jakis dysk po boku, co to jest? W nowym rozdzielaczu nie ma podobno miejsca nawet zeby to zamontowac.

Obrazek

Poki co, nic wiecej nie wiem. Jakby cos, bede jeszcze pisal maile, zeby sie dowiedziec wiecej o tym samochodzie.

pozdrawiam



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt cze 29, 2010 20:12

nie chce mi sie sprawdzac po nr ale wydaje mi sie ze nowy aparat jest z golfa 3
a ten dysk o ktorym piszesz to podcisnieniowy przyspieszacz zaplonu, golfy 3 tego nie maja
na zdjeciu ktore wkleiles jest on z lewj strony
w takim przypadku auto moze zle chodzic
prawdopodonie idze przelozyc sam czujnik halla z nowego do starego aparatu, nic wiecej raczej tam sie nie psuje
moze byc jeszcze uszkodzona cewka zaplonowa



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » wt cze 29, 2010 21:20

EAZY-E pisze:W aucie jest rozdzielacz o numerze 030905205AE, kupiony zostal 030905205A.
a nie na odwrót, bo 030905205AE nie ma podciśnieniowego przyśpieszacza zapłonu. Ogólnie powienien odpalić bez niego ale dobrze chodzić nie będzie, zwłaszcza w wyższych obrotach.

Jeśli nie masz zbytnich możliwości zwrotu to proponuje jak kolega wcześniej przełożyć samego Halla. Ale najpierw przyjrzałbym się cewce zapłonowej. Zobacz czy się nie przegrzewa po przejechaniu pewnego dystansu.
Ostatnio zmieniony wt cze 29, 2010 21:23 przez jhosef, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
EAZY-E
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt maja 29, 2009 11:40
Lokalizacja: Gryfice

Post autor: EAZY-E » śr cze 30, 2010 14:15

Wiecie moze czy przyszpieszacz i rozdzielacz sa polaczone jesli chodzi o dzialanie? czy to dwie oddzielne czesci polaczone ze soba srubkami?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » śr cze 30, 2010 14:18

Przyśpieszacz jest przykręcony dwoma śrubkami do rozdzielacza, cięgno siłownika jest założony na kołek ruchomej płytki z Hallem i zabezpieczony płytką osadniczą. W aparacie bez przyśpieszacza podciśnieniowego hall jest na sztywno.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » śr cze 30, 2010 21:07

Prawdopodobnie czujnik halla do wymiany - a nie cały aparat. Jak następnym razem zgaśnie, to trzeba sprawdzić, czy przy próbie odpalenia pojawia się iskra - jeżeli nie, to właśnie najbardziej prawdopodobny jest czujnik halla.



Awatar użytkownika
EAZY-E
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt maja 29, 2009 11:40
Lokalizacja: Gryfice

Post autor: EAZY-E » czw lip 01, 2010 09:24

dzieki wszystkim za odpowiedzi



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 217 gości