Przetwornik obrotów - wadliwe działanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

arendil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob cze 12, 2010 11:44
Lokalizacja: Katowice

Przetwornik obrotów - wadliwe działanie

Post autor: arendil » wt cze 29, 2010 14:42

witam,
mam problem z moim Golfem 1,4 16v benzyna plus gaz sekwencyjny landi. Nie mam pojęcia co się dzieję i jestem tym wykończony. Pokrótce opisze co się działo po kolei. Liczę na jakąś pomoc.

Zaczęło się z 3 tygodnie temu kiedy obroty zaczęły mi skakać podczas jazdy na ciepłym silniku z 3 tys na 1 tys na dosłownie sekundę i zaraz wracały. Po minucie obroty spadły do 0 i auto zgasło, zapaliła się kontrolka ciśnienia oleju. Po bezproblemowym odpaleniu było ok, po kilku kilometrach sytuacja się powtórzyła. Jak przełączałem z gazu na benzyne to działo się tak i na gazie i na benzynie.

1. Na szybko pojechałem do pewnego mi nieznanego mechanika z "polecenia". Najpierw podobno wymienił czujnik oleju ale to nic nie dało. Nie wiem co dalej robił ale odstawił auto do elektryka. Jak później się okazało auto do elektryka trafiło już z nie działającym w ogóle obrotomierzem i ze świecącą się zawsze kontrolką oleju. On stwierdził że to licznik i trzeba kupić nowy licznik i podłączyć. Na razie odpuściłem sobie obrotomierz bo nie pasuje mi że auto gaśnie tylko z tego powodu. Do tego doszedł problem z zapalaniem, rozrusznik działa ale trzeba go strasznie długo kręcić a czasami nawet 3 razy próbować zapalić. Nie wiem czy ma to związek z całym problemem czy nie. Przed tym mechanikiem odpalało od razu.

2. Inny mechanik sprawdził ciśnienie oleju i wszystko jest ok, błedu na vagu brak. Niestety nie podjął się naprawy :(

3. Pojeździłem nim trochę na samej benzynie i auto praktycznie w ogóle nie gaśnie. Czasami się zdarzyło ale nie byłem do końca pewien czy to nie przez moją nieuwagę. Na gazie gasł zdecydowanie częściej.

4. Wizyta u innego mechanika któremu wszystko opowiedziałem a on pokiwał głową i że to na pewno gaz. Że pewnie jak się wypnie gaz to będzie idealnie. Oczywista spychologia...

5. Dziś pojechałem do gazownika. Powiedziałem co i jak. Spytał czy gaśnie tylko na gazie. Gaśnie na benzynie rzadko ale gaśnie. Przeczyścił, podpiął kompa, coś po sprawdzał i tyle.
Stwierdził żeby zaadoptować przepustnice. Na szczęście podpiął od ręki kompa i zaadoptował. Na jego komputerze wyskoczył błąd
"przetwornik obrotów - wadliwe działanie" - niestety nie wiedział co to jest. W internecie nic specjalnego nie znalazłem. Powiedział że to nie jest spowodowane gazem tylko najpierw trzeba to naprawić a później ewentualnie kombinować z gazem.

Gazownik to renomowana firma z Mikołowa i raczej fachowcy.


POMOŻCIE - polećcie jakiś warsztat dobry na śląsku który rusza auta z także z gazem.
Ostatnio zmieniony wt cze 29, 2010 19:39 przez arendil, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » wt cze 29, 2010 21:32

arendil pisze:4. Wizyta u innego mechanika któremu wszystko opowiedziałem a on pokiwał głową i że to na pewno gaz. Że pewnie jak się wypnie gaz to będzie idealnie. Oczywista spychologia...
możliwe że nie spychologia - jak sam zauważyłeś źle chodzi na gazie a więc jeśli komp złapie błąd od gazu (nie wiem jaki rodzaj masz instalacji) to na benzynie też będzie źle chodził - to zależy od błędu.
arendil pisze:Stwierdził żeby zaadoptować przepustnice. Na szczęście podpiął od ręki kompa i zaadoptował. Na jego komputerze wyskoczył błąd
"przetwornik obrotów - wadliwe działanie" -
skoro wyskoczył błąd to nie zaadaptował



arendil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob cze 12, 2010 11:44
Lokalizacja: Katowice

Post autor: arendil » śr cze 30, 2010 11:18

Instalacja mam sekwencyjną firmy Landi.

Mówił że zaadoptowała się ale jest jeszcze jakiś błąd. A nigdzie nie potrafiłem nic wyczytać co to za błąd - Przetwornik obrotów.:((

Może zna ktoś mechanika na śląsku który mógłby się podjąć...
A co zrobić z obrotomierzem? Tylko obrotomierz nie działa a cała deska rozdzielcza działa (wszystkie kontrolki).



greg

Post autor: greg » śr cze 30, 2010 20:24

arendil pisze:Mówił że zaadoptowała się ale jest jeszcze jakiś błąd
nadal nie rozumiesz - adaptację przepustnicy robi się jak nie ma żadnego błędu

[ Dodano: Sro Cze 30, 2010 8:55 pm ]
arendil pisze:A co zrobić z obrotomierzem? Tylko obrotomierz nie działa a cała deska rozdzielcza działa (wszystkie kontrolki).
za obrotomierz masz odpowiedzialny czujnik obrotów silnika G28 umieszczony na kole sygnałowym które znajduje się na połączeniu silnik/skrzynia biegów
Obrazek



naprawa21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: pn sty 18, 2010 19:32
Lokalizacja: włocławek

Post autor: naprawa21 » śr cze 30, 2010 21:11

witam kolega wcześniej przesłał ci rysunek czujnik połorzenia wąłu
musisz zdjąć cały kolektor sący i jest tam kostka do wypięcia czujnika
częśto odrywa się jeden kabelek od kostki
sprawdz czujnik i kostke


naprawa21

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 368 gości