Skrzynia EUH - brak wstecznego i prędkościomierz nie działa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

GA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 01, 2010 22:07
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Skrzynia EUH - brak wstecznego i prędkościomierz nie działa

Post autor: GA » pn cze 28, 2010 22:50

Witam! Mam golfa Variant 2003 74 kW, silnik AXR, skrzynia EUH. Kilka dni temu przestał działać prędkościomierz i licznik kilometrów. Ponadto nie da się wrzucić wstecznego biegu. Poczytałem na forum i zacząłem się dobierać do impulsatora - wyjąłem go, okazało się że jest sprawny, bo jak kręcę nim ręką to licznik działa. Po wyjęciu impulsatora wsteczny bieg wrócił jednak po ponownym założeniu impulsatora znów nie działa licznik i nie ma wstecznego. Impulsator jest cały, nie połamany. Wygląda na to, że rozleciał się element napędzający impulsator w środku skrzyni i narobił bałaganu. I tu pytanie: czy wymieniać całą skrzynię od razu, czy naprawiać tę którą mam. Ponadto chciałbym się dowiedzieć jakie skrzynie o innych oznaczeniach literowych niż EUH będę pasować do mojego auta. Zależy mi na tym,żeby jak najmniej przerabiać i żeby osiągi były jak najbardziej zbliżone do fabrycznych. Z góry dziękuję !



greg

Post autor: greg » pn cze 28, 2010 23:03

DEA = EUH

[ Dodano: Pon Cze 28, 2010 11:05 pm ]
z tym ż eśrednica jakiejś flanszy jest inna -
Kennbuchstaben
DEA

Kupplungsscheibe ø 219 mm 1)

Gelenkwellen-Flansch ø 100 mm

iges. im höchsten Gang 2,606

[ Dodano: Pon Cze 28, 2010 11:06 pm ]
Kennbuchstaben EUH
Kupplungsscheibe ø 219 mm 1)

Gelenkwellen-Flansch ø 108 mm 2)

iges. im höchsten Gang 2,521

[ Dodano: Pon Cze 28, 2010 11:07 pm ]
same przełożenia są identyczne



GA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 01, 2010 22:07
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: GA » wt cze 29, 2010 09:00

Dzięki wielkie! A może ktoś wie jakie jeszcze inne skrzynie były montowane do aut z silnikami AXR?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 237 gości