Linka od mechanizmu podnoszenia szyb

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
xiyal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 12:04
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Linka od mechanizmu podnoszenia szyb

Post autor: xiyal » pn cze 28, 2010 21:31

Witam,
prawdopodobnie pękła mi linka w mechanizmie podnoszenia szyby. Chciałbym się dowiedzieć czy dużo zabawy jest z jej wymianą i czy w ogóle jest sens ją wymieniać. Czy może lepszym rozwiązaniem jest poszukanie sprawnego mechanizmu?
Mam już zdjęty boczek i szyba jest podparta kołkiem. Jutro się temu dokładniej przyjrzę i upewnię się czy to na pewno linka (boczek zdejmował znajomy a że już dość późno to się już dziś temu nie przyglądałem)

pozdro
Adam


Pozdro
xiyal

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pn cze 28, 2010 21:49

xiyal, nie ma sensu wymieniać,najmniejszego :bajer:



calbaleth
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw paź 18, 2007 14:18
Lokalizacja: Powiat Radomszczański

Post autor: calbaleth » pn cze 28, 2010 22:09

Jeśli silniczek masz sprawny to kup nowy mechanizm i silniczek przełóż. Ja za nowy mechanizm na tył dałem 49zł + przesyłka, na przód zapewne będzie nieco droższy. Nie ma co się bawić w tym przypadku w używki, bo co do mechanizmów to jest tak że z biegiem czasu pękają mocowania szyb, linki to raczej rzadko.



Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: luki07 » pn cze 28, 2010 22:47

odkrecasz z tego co pamietam 3 sruby i wyciagasz mechanizm szynowy z silniczkiem,odkrecasz silniczek przekladasz na nowy mechanizm i tyle,ciut zabawy jest z wyjeciem i zalozeniem poprawnie szyby ale na spokojnie wszystko idzie zrobic



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn cze 28, 2010 22:48

Nie zakładałbym że mechnizm jest elektryczny póki xiyal tej tajemnicy nie zdradzi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
xiyal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 12:04
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: xiyal » pn cze 28, 2010 23:10

Paweł Marek pisze:Nie zakładałbym że mechnizm jest elektryczny póki xiyal tej tajemnicy nie zdradzi.
Dzięki Paweł Marek :) zapomniałem o tym napisać - faktycznie chodzi o mechanizm elektryczny.

Silniczek na pewno jest dobry.
Jutro po pracy na spokojnie to obejrzę i jeśli padnie na mechanizm to kupię i wymienię. Znalazłem fotoporadę tu na forum, co prawda odnośnie wymiany w przednich drzwiach, ale zakładam, że wielkiej różnicy nie ma i wg opisu filozofii też nie.

[ Dodano: Nie Lip 04, 2010 11:48 ]
wedle sugestii kupiłem i wymieniłem cały podnośnik :)


Pozdro
xiyal

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 278 gości