Centralny klapy nie działa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
boneksl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 192
Rejestracja: sob sty 26, 2008 18:18
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Centralny klapy nie działa

Post autor: boneksl » ndz cze 27, 2010 14:05

Witam

wiem,że problem był poruszany ale opiszę jak to wygląda u mnie,bo tematy z forum nie rozwiązały problemu


W auci od jakiegoś czasu nie działa centralny w klapie,musze otwierać ręcznie kluczykiem.

Auto jest w kombi.Sprawdziłem kable od samego siłownika (czerwono-niebieski i brązowy) do gumowych łączeń a potem nawet do kostki obok lamp tylnych (rozebrałem cały bok)
Wszystko jest ok.Bezpieczniki są dobre,podłożyłem nawet drugi siłownik i dalej brak reakcji.

Posiadam licznik fis i "widzi" on ,że klapa jest otwarta/zamknięta więc mikrostyk też pewnie dobry.

Co może być przyczyną?



greg

Post autor: greg » ndz cze 27, 2010 18:07

przyczyn może być kilka
1. uwalony mikrostyk w zamku (pod bębenkiem) - mechanizm traktuje żeś ustawił zamek w pozycji zawsze zamknięty
2. uwalony mikrostyk w klamce - naciśnięcie klamki nie podaje sygnału dla siłownika zamka
3. uwalony mikrostyk w zamku (to że pokazuje na fis i się świeci światełko to nie znaczy że jest dobry - bo jest dwurzędowy - drugi rząd dla komofrtu)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 460 gości