silnik nie dostaje paliwa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
golf78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 21, 2010 21:53
Lokalizacja: lubelszczyzna
Kontakt:

silnik nie dostaje paliwa

Post autor: golf78 » pn cze 21, 2010 22:23

Witam. Jestem posiadaczem VW golf I z '78r. z silnikiem 1.3B. Mój problem polega na tym ,że podczas jazdy ,samochód zaczyna przerywać i gasnąć. Czasami wystarczy zrobić przegazówke ,a czasami trzeba zdjąć wężyk od pompki paliwa i kilka razy zassać paliwo do gaźnika. Przy jeździe na wyższych obrotach powyżej 3tys. to się nie dzieje. I mam do Was pytanie czy to jest wina pompki paliwa czy jest jakaś inna usterka.

PS. Gaźnik byl czyszczony.



kaczor21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 18:39
Lokalizacja: Przeciszów
Kontakt:

Post autor: kaczor21 » pn cze 21, 2010 22:44

dziala mi sie podobna rzecz tylko ze w mk3.
wyszło na to że pompka chodziła ale już była wyjechana i lubiła przerywać podawanie paliwa. wykręć ją i sprawdż na krótko jak bd szumiała i nie zawsze się zalączała to jest do wymiany



Awatar użytkownika
golf78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 21, 2010 21:53
Lokalizacja: lubelszczyzna
Kontakt:

Post autor: golf78 » pn cze 21, 2010 23:03

Ale to jest pompka mechaniczna montowana w glowicy.



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » pn cze 21, 2010 23:20

golf78 pisze:I mam do Was pytanie czy to jest wina pompki paliwa czy jest jakaś inna usterka
ja bym obstawiał na pompkę, załuż przezroczysty filterek na wąż między pompką a gaznikiem odpal i zobacz jak paliwo płynie na tych wolnych obrotach



Morton;]

Post autor: Morton;] » pn cze 21, 2010 23:25

ja miałem tak ze raz trzymał obroty raz nie na jałowym potem jak mu dałem w pi***cze tak konkretnie to zacząl pzygasac szarpać przełączyłem na gaz i dalej w drogę potem na benie tak ledwo lapal co pare sekund i sie okazalo ze papa paliwa nowa chyba 88 zl kosztowała wiec szalu nie ma a tez mam mechaniczna przy silniku w 1.3 :grin:



Awatar użytkownika
golf78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 21, 2010 21:53
Lokalizacja: lubelszczyzna
Kontakt:

Post autor: golf78 » wt cze 22, 2010 12:40

Przemo440 pisze:załuż przezroczysty filterek na wąż między pompką a gaznikiem odpal i zobacz jak paliwo płynie na tych wolnych obrotach
wlaśnie mam przezroczyste wężyki do paliwa i widać czasami jak paliwo nie idzie w jedną strone tylko ok. 3cm w strone pompki i wraca 3cm w strone baku i tak tam i z powrotem ,dam gazu i dopiero idzie równo.
Dzięki za rady nowa pompka u mnie kosztuje 50zl więc będzie trzeba zainwestować.:)


Trochę szybcy, prawie wściekli...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 400 gości