stuki w silniku-co to moze byc? filmik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

orson06
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn lis 26, 2007 14:29
Lokalizacja: Gorzów

stuki w silniku-co to moze byc? filmik

Post autor: orson06 » pn cze 21, 2010 13:21

witam
stuka mi cos w silniku. mechanik obstawial ze to panewki. sciagnal miche olejowa, wszystko sprawdzil i wyszlo ze panewki jak nowe, wał tez dobry jedynie koloru ciemnego i stwierdzil tez ze panewki głowne tez ok (czy mozna je sprawdzic z dolu po zdjeciu michy??)
Ale dalej w silniku cos puka, jak odpale rano to dzwiek jest mocniejszy, natomiast gdy sie rozgrzeje to delikatnie tylko slychac. Stuki wydobywaja sie gdzies tak do 2000 tys obrotow, powyzej cichnie. podaje link do filmiku jak chodzi na zimno. Glos ten jest potegowany przez to ze wtedy jeszcze uszkodzona byla uszczelka kolektora wydechowego, teraz chodzi ciszej.Ocencie co to moze stukac bo juz sam nie wiem gdzie szukac.




piotrw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pt lip 08, 2005 13:28
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: piotrw » pn cze 21, 2010 14:17

Miałem podobne objawy i okazało się że to łańcuch napędzający pompę oleju...przy mniejszych obrotach jest luźny i stukał o obudowę. Przy większych obrotach hałas cichł więc zwróć na to uwagę...

Pozdrawiam
Piotr W.



orson06
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn lis 26, 2007 14:29
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: orson06 » pn cze 21, 2010 14:34

a wlasnie mechanik cos o nim mowil ze jakis luzny byl ale ze watpi aby to to. wiec chyba jest winowajca calego zamieszania:) a jaki koszt takiego łancucha??

[ Dodano: 21 Cze 2010 15:10 ]
piotrw, a ile kosztowala cie wymiana?(robocizna i czesc) i czy to tluklo jak podobnie jak panewka??
i czy lancuszek powinien byc naciagniety??

[ Dodano: 22 Cze 2010 12:13 ]
bylem u mechanika. mowil ze lancuch byl luzny ale nie tak zeby stukac. i ze przy takim przebiegu watpi aby to byl lancuch. wiec co to jeszcze moze byc?

[ Dodano: 25 Cze 2010 16:33 ]
ma ktos jakis pomysl co to moze byc?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 278 gości