Problem z pilotem od alarmu?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

fifa999
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 23, 2007 21:55
Lokalizacja: TOS
Kontakt:

Problem z pilotem od alarmu?

Post autor: fifa999 » pn cze 21, 2010 01:19

Witam mam następujący problem dzisiaj rano przestał działać pilot od alarmu tz samochód się otworzył a później nie chciał się zamknąć więc wymieinłem baterie na nową i dalej to samo. Natomiast zapasowy pilot działa ok i tutaj moje pytanie co się mogło stać czy pilot da się jakoś zaprogramować? Czy jest to poprostu układ elektroniczny z góry zaprogramowanym kodem? Jak można go naprawić?



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » pn cze 21, 2010 03:02

Sprawdzić typ sterownika zamka (domyślnie jest dokładany > ktoś sobie podpinał).
W środku takiego sterownika najczęściej jest przycisk serwisowy > po jego naciśnięciu można kodować kolejne piloty > a po wyjęciu baterii z pilota traci on właściwy sygnał. (domyślnie z prawej strony bagażnika > kompresor powietrzny a do niego podpięty sterownik).

Jeżeli przycisku nie ma > rozebrać pilota i mikrometrem sprawdzić działanie mikro-styków. Optycznie sprawdzić luty cynowe > w razie potrzeby poprawić lutownicą.



fifa999
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 23, 2007 21:55
Lokalizacja: TOS
Kontakt:

Post autor: fifa999 » pn cze 21, 2010 10:39

Aha no dzięki kolego a w jaki sposób koduje się te piloty?
I mianowicie wcześniej po zmianie bateri wszystko działało ok i nie trzeba było ich kodować. Pilot ma dwa przyciski jeden czerwony drugi biały jednym zamykasz i otwierasz a drugim wyłanczasz alarm żeby nie działał gdy samochód jest zamknięty pilot jest kwadratowy i ma ścięty jeden róg narazie wiem tyle bo nie mam fizycznego dostępu do samochodu tylko w weekend będę miał, i tutaj prośba do Ciebie żebyś mi napisał jak się właśnie ten pilot koduje i dziękuje za info



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » pn cze 21, 2010 11:47

fifa999 pisze:I mianowicie wcześniej po zmianie bateri wszystko działało ok i nie trzeba było ich kodować.
To raczej wskazuje na usterkę w pilocie > rozbieraj go i sprawdź mikrostyki i wszystkie luty.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 363 gości