Problem z kierunkami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

hasan84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lis 25, 2009 08:54
Lokalizacja: kielce

Problem z kierunkami

Post autor: hasan84 » wt cze 15, 2010 07:30

Witam
Mam taki problem a mianowicie kiedy włączam kierunkowskaz i wciskam hamulec to kierunkowskaz przestaje działać. Nastepnie kiedy puszczę hamulec to kierunek znowu działa bez zarzutu. Ktos mi poradził że to może byc problem z masą w tylnych lampach. Przjżałem wtyczki i faktycznie jeden pin w jednej z lamp i to właśnie ten od masy jest upalony i przegnity. Jak go wymienić???I czy to na pewno załatwi sprawę kierunków.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt cze 15, 2010 08:17

w lampie tylnej masz prawdopodobnie wolne gniazda w każdym z nich jest jakiś wolny pin masowy, połaczony z masa pozostałych gniazd, musisz go miernikiem odnaleźć i tam dorobić kabel masowy od złącza na blasze nadkola pod wykładziną po lewej stronie. Uzyj troche grubszego kabkla jak fabrycznie i porządnej złącznik żeńskiej nie takiej byle jakiej miedzianej miękkiej tylko stalowej, sa takie w lepszych sklepach moto.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » wt cze 15, 2010 08:21

Lepiej zrobić to "na zawsze": kawałek przewodu takiego jak samochodowe przylutować do płytki żarówek w lampie, do tej ścieżki która dochodzi do tegoż pinu (albo inaczej pisząc do przewodu brązowego). Drugi jego koniec podłożyć pod nakrętkę trzymającą lampę albo jakąkolwiek inną śrubę w blasze - będzie koniec kłopotów z masą a dodatkowo zrobić tak w drugiej lampie!



hasan84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lis 25, 2009 08:54
Lokalizacja: kielce

Post autor: hasan84 » wt cze 15, 2010 08:46

Kurcze nia bardzo wiem jak to zrobić ździebko zileony jestem w kabelkach i tych różnych przwodach :crazy: Może ktoś jakieś fotki wrzucic jak to zrobić??



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » wt cze 15, 2010 08:53

Oto fotka:
Przewód przeprowadzamy albo tuż przy płytce między płytką a obudową albo (ja tak mam) wiercimy otworek w plastyku płytki na drugą stronę i nim przeprowadzamy przewód na zewnątrz. Koniec kabelka dołączamy do dowolnej śrubki z blachy.
Obrazek
Obrazek

Fabryczny przewód pozostawiamy nienaruszony; to o czym piszę i co pokazuję to nasz "nowy", dodatkowy kawałek. Tamtemu nic się nie będzie działo, jeśli sobie pozostanie, gdzie jest teraz.
Ostatnio zmieniony wt cze 15, 2010 16:52 przez Zico63b, łącznie zmieniany 2 razy.



hasan84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lis 25, 2009 08:54
Lokalizacja: kielce

Post autor: hasan84 » wt cze 15, 2010 08:54

Fajnie, dzięki z góry. Musze tyo wreszce zrobic bo ciągłe trabienie na mnie juz mnie zacyzna wkurzać...

[ Dodano: 15 Cze 2010 09:06 ]
Aha i rozumiem że ten brązowy kabelek muszę obciąć i do niego to dolutować. Kurcze w miarę możliwości prosiłbym o dokładna instrukcję jak to zrobić...

[ Dodano: 16 Cze 2010 08:06 ]
Oki dzięki wielkie!Dziś wieczorkiem się tym troche pobawię i jutro napiszę o rezultatach pracy:)

[ Dodano: 16 Cze 2010 08:45 ]
A i jeszcze pytanko jakiego najlepiej kabelka do tego użyć??Miedzianego??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 544 gości