VR6 AAA mały problem Wentylatory

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lluukkaasss
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: wt lut 21, 2006 00:19
Lokalizacja: WLKP

VR6 AAA mały problem Wentylatory

Post autor: lluukkaasss » ndz cze 13, 2010 13:36

VR6 AAA mały problem Wentylatory

Klimatronik na pokładzie, rocznik auta koniec 1995

Dziwna sprawa zazwyczaj miałem tak ze ok 95 stopni włączał się went 1 bieg i chłodził do 90, no i cos sie zrąbało bo w tej chwili wiatraki wcale mi sie nie wlaczaja, chlodzenie mam jedynie jak wlaczam klimatronik bo wtedy wentylator chodzi cały czas ale na 2 biegu i silnik trzyma 90

ale np gdybym klimy nie wlaczyl to mógłbym zagotować płyn, bo wiatraki nie reagują, wydaje mi sie ze siadl 1 bieg wentylatora bo klimatronik teraz tez rusza na 2 biegu czyli ryczy jak samolot

Jedyny bład jaki podczas tych ostatnich dni mialem to bład czujnika cisnienia klimatyzacji, sprezarka wtedy tez tak dziwnie terkotala ale bylo tak 2-3 dni od tamtej pory nie mam błędów tego czujnika klima chłodzi piękne ... ale wiatraki same przy 90 kilku nie startuja


moje pytanie co sie moglo stac? dodam tez ze kilka dni przed tym zepsuciem sie 1 biegu wentylatora jakby niedomagal bo jakis przekaznik cykal wlaczal sie wiatrak wyłączał cykal na ułamki sekund, coś ewidentnie zaczynało wariować...


co robic gdzie szukać przyczyny tak zeby nie wymieniac na prozno wszystkiego? VAG błedów nie ma, ja na chwile obecna ciagle latam na klimie wiec mam rowne 90 i jest okno ale an dluzsza mete tak byc nie moze bo nie zawsze mam ochote sie chłodzic klimą

ja obstawiam...
- sterownikow wentylatorow
- czujnik w chłodnicy
- a moze silnik wiatraki 1 biegu po prostu padl ? bo 2 bieg działa
Ostatnio zmieniony ndz cze 13, 2010 13:38 przez lluukkaasss, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

Post autor: dziabi3 » ndz cze 13, 2010 16:12

kolego jeżeli posiadasz czujnik a raczej stycznik termiczny w chłodnicy z 3 kablami czyli 2 biegowy to prawdopodobnie on jest uszkodzony

proponuje wziąć kawałek kabla i nim na odłączonej wtyczce od tego stycznika zetknąć styki w tym kablu i zobaczyć czy sie załancza 1 i 2 bieg

jeśli wiatrak ruszy na 1 i na 2 bieg to stycznik do wymiany


był golf3 ABD 1,4 60km
był golf3 AFT 1,6 101km
było punto gt 1,4 136km
jest ford focus 2.0 131km
jest BMW 330Ci 231Km
ale na pewno będzie kiedyś jeszcze VW bo VW to jak dobry sex którego nigdy za wiele :-0

Awatar użytkownika
lluukkaasss
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: wt lut 21, 2006 00:19
Lokalizacja: WLKP

Post autor: lluukkaasss » ndz cze 13, 2010 20:54

tak zrobiłem sykam tak jak an filmiku pokazowym wiatraki nie ruszają ani na 1 ani an 2 biegu po stykaniu

i tu pojawia sie pytanie, co dalej ?
Ostatnio zmieniony ndz cze 13, 2010 22:54 przez lluukkaasss, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 308 gości