1.6 PN 91 rok - problem z silnikiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
4maly
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt gru 14, 2004 01:45
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

1.6 PN 91 rok - problem z silnikiem

Post autor: 4maly » wt gru 14, 2004 01:58

Mam problem a mianowicie taki ze moj golfik z samego rana lub po dlugim przestoju gdy sie go odpali traci bardzo obroty (faluja) po 1 min obroty dalej faluja ale nie az tak jak po samym odpaleniu. silnik chodzi nie rowno i wydaje mi sie slabszy. Slyszalem ze to silnik krokowy i szukalem cos na ten temat no ale niestety nic nie znalazlem. Bardzo prosze o jakas pomoc.
Dzieki



Awatar użytkownika
Szymon Czarkowski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt lis 12, 2004 12:35
Lokalizacja: POZNAŃ

Post autor: Szymon Czarkowski » wt gru 14, 2004 12:09

"Gaźnik 2EE"
"Silnik 1.6 PN"
"Ssanie 1.6"

- poszukaj z takimi wyrazami lub podobnymi
Znajdziesz MILIONY postów w tematyce tego gaźnika.

Ogólnie rzecz biorąc, bez porządnej diagnostyki sie nie obejdzie.
Spróbuj na Ruskich stronach poszukać - dużo materiałów - także do diagnostyki , szkoda tylko że po rusku.


POZDRAWIAM !

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » wt gru 14, 2004 16:17

zczytaj kody i zreetuj potem komp jak bedą jakieś
moze masz cos ze ssaniem tez, jak to nie pomoze z tym kompem to radze moze przeczyscić ci gażnik i posprawdzać wszystki ekanaliki. moze filtr paliwa zapchany? albo poprostu pompa paliwa eż siada i niewydala.
pozdro


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
4maly
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt gru 14, 2004 01:45
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: 4maly » wt gru 14, 2004 19:04

Dzieki za info. A wlasnie co do zczytywania kodow z silnika. Jak podlacze miernik i zewre z masa to swieci mi caly czas 6V jak odlacze nic nie miga (ale beka). Moze macie jakies pomysly co do tego objawu



simon_pg

Post autor: simon_pg » pt gru 24, 2004 00:13

Alo chopaki mam mały problem:( Pusciła mi uszczelka pod głowicą. Silnik nie zdążył się przegrzać (na szczęście). Ale teraz jest problem. Wymieniliśmy uszczelkę pod głowicą wszystko super poskłądaliśmy ale nadal na biało dymi:( Cholera nie wiem już co może być:( RAtyjcie!!


P.S. Jaką siłą dokręca się główkę w silniku 1.6 na gaźniku rocznik 90?? Bo nie mam pewności?? No i jeszcze jedna sprawa. Od samego początku odkąd mam autko jest jeden wolny przewód taki cienki podciśnieniowy. Początek swój zaczyna w miejscu gdzie podłączana jest największa kostka z przewodami pod obudową filtra. Nie znalazłem żadnego wolnego miejsca do podłaczenia go:( Co z nim zrobić??



zed

Post autor: zed » wt sty 18, 2005 18:26

U mnie w silniczku 1.6 PN z gaźnikiem pierburg 2EE już doszedłem co było ale z wysokimi obrotami. Walnięty był nastawnik przepustnicy. Po wymianie uszczelki pod gaźnik (myślałem że to ona powodowała ale u Ciebie warto by było to sprawdzić czy nie łapie powietrza gdzieś) i nastawnika obroty mam elegancko ustawione i sie trzymaja. Kilka fotek tego nastawnika mogę przsłać na e-maila pozdro



Awatar użytkownika
4maly
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt gru 14, 2004 01:45
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: 4maly » pn sty 24, 2005 00:46

Swietnie. Jakbys mogl to ja reflektuje :P
pozdro



andymaniac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 13:15
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: andymaniac » pn sty 24, 2005 09:56

Tez bym popatrzyl na ten nastawnik jeśli mozna.. ;)

pozdro



zed

Post autor: zed » wt sty 25, 2005 17:50

To cos takiego
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
4maly
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt gru 14, 2004 01:45
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: 4maly » śr sty 26, 2005 00:07

Thx za foty. A jeszcze jedno pytanko (moze jest odp i nie doczytalem) ten nastawnik jest pod filtrem powietrza?? a moze jest to silniczek krokowy ?? :P



zed

Post autor: zed » śr sty 26, 2005 22:21

Tak jest pod filtrem powietrza, który do zdjęć zdjąłem. Normalnie ten nastawnik widać tylko z prawej strony gaźnika. To nie jest silnik krokowy takie są chyba tylko przy wtrysku pozdro :pub: :satan:



Awatar użytkownika
Dziadoo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: śr sty 05, 2005 18:57
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: Dziadoo » śr sty 26, 2005 22:28

W gazniku tez sa silniczki krokowe :bajer: W naszym ukochanym PN'ie silniczek krokowy steruje doplywem powietrza do gaznika. "fachowo" nazywa sie to "nastawnik przeslony powietrza" (na fotce nr 1.)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czw sty 27, 2005 19:07 przez Dziadoo, łącznie zmieniany 3 razy.



zed

Post autor: zed » czw sty 27, 2005 16:32

Też coś o nim słyszałem tylko że mowią o nim też chyba nastawnik przegrody wstępnej czy coś takiego :chytry:



Awatar użytkownika
Dziadoo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: śr sty 05, 2005 18:57
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: Dziadoo » czw sty 27, 2005 19:05

simon_pg pisze: No i jeszcze jedna sprawa. Od samego początku odkąd mam autko jest jeden wolny przewód taki cienki podciśnieniowy. Początek swój zaczyna w miejscu gdzie podłączana jest największa kostka z przewodami pod obudową filtra. Nie znalazłem żadnego wolnego miejsca do podłaczenia go:( Co z nim zrobić??
Czy chodzi Ci o ten przewod, ktroy na fotce powyzej zaznaczony jest nr 3? Jesli tak, to podlacza sie go do obudowy filtru powietrza, z prawej strony.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 260 gości