mk3 1.6 ABU rozrząd?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wilk99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn lis 28, 2005 17:37
Lokalizacja: Janów Lubelski
Kontakt:

mk3 1.6 ABU rozrząd?

Post autor: wilk99 » śr sty 18, 2006 10:42

W czasie ostatniej wizyty u mechanika zauważyliśmy dziwne odgłosy spod pokrywy zaworów. Co chwilę na wolnych obrotach jakby terkotanie. Mechanik zdjął pokrywę paska rozrządu i widać było drgania koła napędzającego wałek rozrządu, tak jakby to koło miało delikatne bicie. Wygląda na to, że poruszało się na boki razem z wałkiem. Wydaje mi się że przed wymianą paska rozrządu nie było czegoś takiego, a może nie zwrociłem na to uwagi. Czy ktoś z was już to miał? Trochę mnie to niepokoi. :crazy:



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » śr sty 18, 2006 13:10

Pytanie - a co mechanik na to??!!!?? Bo jeżeli faktycznie to koło ma bicie to może Ci zerwać pasek i się porobi nieładnie.. Trzeba rozierać aby sprawdzić od czego jest biecie. Tak z innej beczki to takie jakby terkotanie było u mnie słyszalne przy padniętej pompie wody.


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

wilk99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn lis 28, 2005 17:37
Lokalizacja: Janów Lubelski
Kontakt:

Post autor: wilk99 » śr sty 18, 2006 14:23

Mechanik powiedział, że trzeba odkręcić pokrywę zaworów i zobaczyć co się dzieje, ale lepiej nie pchać paluchów bo można coś pop*******ć.



Kaktus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: wt sty 25, 2005 22:29
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: Kaktus » śr sty 18, 2006 14:36

Bardziej dziwne wydaje mi sie zachowanie mechanika niz wałka :). Skoro stwierdził ze koło rusza sie razem z wałkiem i nie odkręcił pokrywy zaworów by sprawdzic sruby na panewkach walka, i srube centralną koła rozrządu.

[ Dodano: Sro Sty 18, 2006 13:39 ]
To niezły mechanik , skoro boi sie odkrecic pokrywe zaworów , bo przez to mozna cos popiepszyc :)


VW- da weiss mann, was mann hat.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 200 gości