Problem z klimatyzacją

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pasijw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt cze 11, 2010 08:21
Lokalizacja: Internet

Problem z klimatyzacją

Post autor: pasijw » pt cze 11, 2010 08:30

Posiadam VW Golfa IV 1,9 TDI (90KM). Wczoraj byłem w serwisie z klimatyzacją. Został uzupełniony czynnik, przeprowadzono test szczelności. Wszystko działało poprawnie. Zdecydowałem się na ozonowanie, po 15 minutach zabiegu serwisant wchodzi do auta i stwierdza, że z klimatyzacją jest coś nie tak, nie chłodzi a grzeje (z uwagi na to że na zewnątrz było 30 stopni Celsjusza). Powiedziano mi że to jest grubsza sprawa i żebym przyjechał w inny dzień na sprawdzenie. Za usługę musiałem zapłacić co prawda nie pełną stawką ale połowę. Jak przyjechałem do domu samochód postał ok 1 godziny, po tym czasie uruchomiłem klimatyzację i zaczęła chłodzić. Co może być nie tak. Dodam że jest to klimatyzacja manualna.



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Post autor: Rafał 21 » pt cze 11, 2010 19:59

pasijw pisze:Co może być nie tak.

pasijw, Dziwię się że nie zaskoczyłeś o co chodzi , co świadczy o tym temacie!.. Pewnie fachowcy z pod znaku klimy ,ozonują . odgrzybiają , wymieniają czynnik , wpuszczają kontrast :crazy: Posiadają najnowocześniejszy sprzęt pracują 24 h na dobę , biorą za to najniższe stawki w okolicy :grin: I nową całkowicie usługę na rynku działającą na wyobraźnie właściciela . Musiałeś na własnej skórze odczuć temperatury tropikalnej wiosny :grin: Aby w końcu spokojnie w domu docenić fachowość zakładu :grin: Podaj tylko adres aby następni byli przygotowani na te tropiki , bo zbliża sie lato :grrr: :grrr:


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: tom17 » pt cze 11, 2010 20:12

spróbuj odpalić i zobacz czy chłodzi na biegu jałowym a następnie dodaj gazu i zobacz czy przypadkiem nie przestaje chłodzić. sprawdź również czy osuszacz Ci nie przymarza
Ostatnio zmieniony pt cze 11, 2010 22:53 przez tom17, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Post autor: mishabest » pt cze 11, 2010 21:59

Sprawdź czy jak pochodzi to nie zamarza (obejrzyj węże, osuszacz ... tak ogólnie) , kumplowi jak przesadzili z czynnikiem to zamarzała klima i właśnie pracowała jakiś czas, potem echo... odmarzło i było ok..


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

robaczykiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 01:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: robaczykiewicz » pt cze 11, 2010 23:00

pisze po raz kolejny, bierz butelke 2 litrowa i jak przestanie chlodzic (na wlaczonej klimie) lej wode (zimna) przez grill na skraplacz, jesli zacznie chlodzic, za duze cisnienie w ukladzie (powinni to sprawdzic podczas nabijania) i wylacza sie sprezarka. Ogolnie skraplacz do wymiany!!! jesli woda nie pomoze regeneracja sprezarki. przy tym trzeba zobaczyc czy uklad nie jest zawalony opilkami bo jak zregenerujesz sprezarke i puszcisz w nie wyplukany uklad szlag ja trafi ponownie bo sie zatrze.



raro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:38
Lokalizacja: dzierzoniów

Post autor: raro » sob cze 12, 2010 12:43

Witam, wszystkich, mam problem z klimatyzacja w swoim autku vw bora 99r, a mianowicie jak klima jest włączona i działa to jest wszystko ok a jak klime wyłącze i leci chłodne powietrze to strasznie mi śmierdzi stęchlizna , byłem na odgrzybianiu ,kupiłem nawet specjalny preparat do odgrzybiania, ale to nic nie dało



Awatar użytkownika
Gerart
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: czw gru 27, 2007 18:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Gerart » sob cze 12, 2010 15:12

raro, a filtr kabinowy wymieniałeś?


Ludzie w ogóle nie myślą, oni tylko myślą, że myślą - Mark Twain
29.07.2010 - Independence day - And He Lived Happily Ever After . . .

Awatar użytkownika
kiler_444
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 17:04
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Post autor: kiler_444 » sob cze 12, 2010 15:24

ma to samo , jak tylko wyłącze klime to smród jest niesamowity a na pracujacej klimie nic nie czuc i taz sam juz nie wiem co to moze byc


SPRZEDAM UCHWYTY NA KLUCZE PŁASKIE http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=276181



kiler_444

Awatar użytkownika
macv6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pt paź 19, 2007 22:00
Lokalizacja: Tuszyn
Kontakt:

Post autor: macv6 » sob cze 12, 2010 16:55

raro, kiler_444, mam tak samo. Jak by tego było mało to śmierdzące powietrze jest jeszcze wilgotne... W poprzednim aucie (Renault Megane) miałem tak samo, wymienianie filtra oraz odgrzybianie również nic nie dawało... W mk4 filtr niedawno wymieniałem, ale również efektów brak.
Jak poradzicie sobie z tym problemem to napiszcie. :)



Awatar użytkownika
Gerart
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: czw gru 27, 2007 18:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Gerart » sob cze 12, 2010 17:33

Ja w zeszłym roku tak miałem - żadne czyszczenie nie pomagał - to na 30 min w pełnym słońcu ustawiłem mu temp. max i do tej pory problemu nie ma - ale bardzo często wystarczy wymienić filtr kabinowy


Ludzie w ogóle nie myślą, oni tylko myślą, że myślą - Mark Twain
29.07.2010 - Independence day - And He Lived Happily Ever After . . .

Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Post autor: Rafał 21 » sob cze 12, 2010 17:53

robaczykiewicz pisze:pisze po raz kolejny, bierz butelke 2 litrowa i jak przestanie chlodzic (na wlaczonej klimie) lej wode (zimna) przez grill na skraplacz, jesli zacznie chlodzic, za duze cisnienie w ukladzie (powinni to sprawdzic podczas nabijania
mishabest pisze:kumplowi jak przesadzili z czynnikiem to zamarzała klima i właśnie pracowała jakiś czas, potem echo... odmarzło i było ok..
No właśnie o to mi chodziło :bigok: najpierw sprawdzamy zakład pytamy w swoim obwodzie .koledzy na pewno pomogą jaki zakład ma renomę!i dopiero jedziemy i robimy klimę!! A nie partaczy z pod budki piwa zatrudniają i oferują usługi :grrr: Ja też się naciąłem na taki zakład i wolę dmuchać na zimne . Ciebie też skasują na następna kwotę za swoja niewiedzę i nieudolność :chytry:


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

djjarosz2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 18:16
Lokalizacja: Chojnów

włączająca się i rozłączająca klimmatyzacja w VW GOLF III GT

Post autor: djjarosz2 » sob cze 12, 2010 18:07

witam Posiadam VW Golfa III kombi wersja GT TDI 90PS
dziś nabiłem klimatyzację, odgrzybiłem i wyjechałem z serwisu klimatyzacji.
Po Jakichś 15 minutach klimatyzacja się wyłączyła, OK rozumiem, później znów się włączyła i zaczęła wariować włączała się i wyłączała i tak cały czas i nie chłodziła . Jaka może być tego przyczyna wymienione zostało sterowanie wiatrakami i czujnik przy baniaku- jak to nazwał fachowiec.

Jak klimę wyłączę to po jakichś 10 minutach postoju zaczyna znowu chłodzić i całość się zaczyna powtarzać znów przerwa ok. minuty, znów się załacza i rozłacza i załącza i rozłącza i.....

co może być przyczyną błagam o pomoc, bo fachowiec powiedział mi że to wszystko sprawdzi ale za ok. 300-400zł



ManieKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn lip 27, 2009 23:57
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Post autor: ManieKK » sob cze 12, 2010 20:06

Witam. Bylem dzis nabic klime. Majster nabil i wlaczamy i nic. Wciskam przycisk, obroty silnika sie zmianiaja ale klima nie dziala. Bezpiecznik ok. Gosciu podlaczyl na "krotko" pompe i zalaczyla. Powiedzial ze sprezarka do wymiany. Jest jakas pompa w ukladzie klimy? Czy tylko sprezarka?



greg

Post autor: greg » sob cze 12, 2010 21:07

ManieKK pisze:Jest jakas pompa w ukladzie klimy?
w AKL nie ma

[ Dodano: Sob Cze 12, 2010 9:07 pm ]
mógł tylko na krótko podpiąć kompresor - jeśli tak to wina jest w elektryce



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 328 gości