klima manualna w zimie(Golf III GTI)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pakob
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: śr cze 01, 2005 14:10

klima manualna w zimie(Golf III GTI)

Post autor: pakob » wt sty 17, 2006 23:27

witajce jak sobie radzicie z klima manualna w autach? Mam takowa w swoim gti i nachodza mnie watpliwosci czy w zimie ona dziala poprawnie.Bo z jednych artykulow dowiaduje sie ze ja wlaczac w zimie trzeba dla konserwacji sprezarki oraz zeby wspomoc np.odparowywanie szyb.W climatroniku sprawa jest prosta-zadajesz temperature we wnetrzu i juz a jak postepowac z manualna klima? Podczas mrozow sprezarka sie chyba nie wlacza ale moze ja sie myle? Gdzies czytalem ze w VW dziala ona od 2 stopni wzwyz.Jakie macie doswiadczenia?



Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » śr sty 18, 2006 00:14

powiem ci jak jest w chryslerze bo w nim mam klime a w golfie2 nie
wiec
klima zalacza sie w zimie rowniez (a przy silniku jest wiecej jak 2 stopnie ) i wspomaga osuszanie szyb bo powietrze z klimy jest suche, w chryslerze wlacza sie ona nawet sama jak wlaczy sie nawiew na szybe.
co do konserwacji to chodzi o to ze dlugo nie uzywana klima powoduje ze olej zawarty w czyniku moze sie skroplic - rozwarstwic i sprezarka w poczatkowej fazie bedzie chodzic na sucho wiec warto zeby zalaczyla sie chociasz raz na miesiac na 5min wtedy napewno nic sie nie stanie, natomiast to ze ci sie nie wlacza w zimie moze byc spowodowane spadkiem cisniezni czynnika i wtedy dziala zabezpieczenie i sprezarka nie zalacza.

wiec warto przejechac sie na przeglad,i sprawdzenie cisnienia H i L , no i jesli nigdy tego nie robiles warto wymienic olej i czynnik na nowy i sprawdzic szczelnosc instalacji - sluza do tego automaty i usluga bedzie cie kosztowac okolo 100 zeta i bedziesz mial spokojna glowe ze sprezarka ci sie nie zatrze

i jeszcze jedno pamietaj o regularnym odgrzybianiu tego ukladu bo szkoda zdrowia a jak dobrze zagadasz to do uslugi napelniania i kontroli gratisowo ci odgrzybia istalacje

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » śr sty 18, 2006 00:20

manualnej klimy nie włączysz poniżej 5C, klimatronika zreszztą chyba też nie


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » śr sty 18, 2006 00:27

u mnie startuje i przy -10 jak tylko silnik sie troche rozgrzeje bo faktycznie na strarcie tez sie nie wlacza ale po 10min juz tak ale to nie vw



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » śr sty 18, 2006 09:59

cały czas sie zastanawiam nad sensem załączania sprezarki klimy w temp ponizej 0 - w vw nie jest to możliwe ale w innych autach ????


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

greg

Post autor: greg » śr sty 18, 2006 12:53

suzyki jimmy - manual - można i przy -17 załączyć tyko po co. VW golf manual - zgodnie z instrukcją - klima nie zadziała bo czujnik temperatury nie pozwoli - no chyba że oszukamy czujnik grzejąc suszarką



Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » śr sty 18, 2006 15:30

a po to ze z klimy idzie bardzo suche powietrze i doskonale szybko odparowywuja szyby i tylko dlatego

u mnie szybciej klima osusza szybe niz ja sciereczka wiec chwala jej za to
10sek i mam odparowana szybe :) a wlacza sie sama jak wlacze nawiea na szybe juz tak to przewidzieli kontruktorzy zza oceanu

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » śr sty 18, 2006 15:54

Bondas pisze:a po to ze z klimy idzie bardzo suche powietrze i doskonale szybko odparowywuja szyby i tylko dlatego

ja to rozumiem tylko się zastanawiam, poco włacza sie kompresor skoro min. temp jaka mozna ustawic to bodaj +18C a na zewnatrz jest -10C i jak to wpływa na poszczególne podzespoły klimatyzacji.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Rej
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: sob sty 14, 2006 11:58
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: Rej » śr sty 18, 2006 16:51

Climatronic VW załącza sie powyżej 4 stopni a manualna nie wiem ale jesli tak samo to napewno jej nie przepalisz ale sie tym nie przejmuj nic jej nie będzie.



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » śr sty 18, 2006 17:42

Tak jest w grupie VAG ale z tego co pisza koledzy w innych autach jest mozliwośc właczenia klimy nawet w mróz i to mnie dziwi


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

pakob
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: śr cze 01, 2005 14:10

Post autor: pakob » czw sty 19, 2006 22:41

no wiec wywolalem wilka z lasu(a raczej temat klimy w zimie)Ciekawe sa spostrzezenia kolegow i przyznam ze sam mialem podobne watpliwosci z uzywaniem klimy zima ale tak mi nabili glowe niektorzy spece ze moze sie zatrzec sprezara ze juz naprawde zglupialem Czy inni posiadacze GTI lub Edition na forum mogliby cos stuknac w klawiaturke na w/w temat.Mrozno pozdrawiam



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pt sty 20, 2006 00:21

pakob, nie masz sie nad czym zastanawiać bo w VW to jest problem czysto akademicki - klima nie włączy sie ponizej 5C i koniec.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Stroosiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 20:49
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Stroosiu » pt sty 20, 2006 01:01

U mnie wystartuje i przy grubych mrozach, tylko silnik musi kilka min. pochodzić. To samo ma kumpel w Audi 80 (silnik 1Z) - klima manual



Awatar użytkownika
Smaczny
Forum Master
Forum Master
Posty: 1007
Rejestracja: czw sty 06, 2005 20:15
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: Smaczny » pt sty 20, 2006 01:38

A w golfie MKII też tak macie, że klima sama się włancza jak ustawicie nawiew na szybe? W sumie trochę mnie to dziwiło jak go kupiłem... :)


FORD
Fix Or Repair Daily

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 224 gości