Climatronic

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

achim22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob cze 20, 2009 16:47
Lokalizacja: gliwice

Climatronic

Post autor: achim22 » czw cze 10, 2010 16:08

Mam pytanie wsprawie climatronic czy przy plus 30 mozna jezdzis na econ ?
Czyli na zewnatrz tem 30 w aucie ustawiam 22 i econ bo wedlug ksiazki niemozna.

Nalezy pamietac ze wy trybie econ zadana temperatura wnetrza samochodu nie moze bys nizsza od temperatury zewnetrznej! tak pisza w obsludze klimy!

Od razu pisze ze na klimie auto malo jezdze bo az tak jej nie poczebuje wole se szybe otworzyc i zaoszczedzis paliwo.
Za odpowiedz z gury dziekuje



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » czw cze 10, 2010 16:22

Niemożliwe... a jednak tak!
Przejrzałem instrukcje Golf 3 oraz 4 i w trójce nie mam takiego zastrzeżenia a w czwórce już jest.
Jak z tego tekstu wynika, można jeździć na ECON, byle temperatura była wysoko nastawiona, lecz czy ma sens czuwać na zmianami temperatury i stale regulować? Inaczej, przy nastawieniu dla bezpieczeństwa na np. 35ºC układ będzie nas jeszcze dogrzewał #-o
Może na te wyjątkowo ciepłe dni zostawić ECON w spokoju a od poniedziałku już będzie można sobie wyłączać tą klimę...
Jednak postęp nie zawsze idzie w dobrym kierunku :-k

Dodam tylko, że ja nawet nie wiedziałem czy mi ten przycisk działa (musiałem sprawdzić przy okazji tematu :grin: ). Mając taki egzemplarz silniczka jaki mi się trafił (4,2L/100km :jezor: ), całe trzy lata miałem na AUTO :rotfl:
Ostatnio zmieniony czw cze 10, 2010 21:23 przez Zico63b, łącznie zmieniany 2 razy.



dzida_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 20:50
Lokalizacja: Podlasie

Re: Climatronic

Post autor: dzida_ » czw cze 10, 2010 19:14

achim22 pisze:Mam pytanie wsprawie climatronic czy przy plus 30 mozna jezdzis na econ ?
Czyli na zewnatrz tem 30 w aucie ustawiam 22 i econ bo wedlug ksiazki niemozna.

Nalezy pamietac ze wy trybie econ zadana temperatura wnetrza samochodu nie moze bys nizsza od temperatury zewnetrznej! tak pisza w obsludze klimy!

Od razu pisze ze na klimie auto malo jezdze bo az tak jej nie poczebuje wole se szybe otworzyc i zaoszczedzis paliwo.
Za odpowiedz z gury dziekuje
w econ-ie zadana temperatura może być niższa niż zewnętrzna, jednakże i tak nie zejdzie do tej zadanej, bo w ECON nie bangla sprężarka, wiec nie chłodzi, więc tylko dmucha powietrzem z podwórka które jest cieplejsze niż zadana temp. - a poza tym to w niczym to nie szkodzi, więc moim zdaniem używanie słowa "niemożna" jest w tym wypadku absurdem :grin: bo taka operacja jest po prostu bezcelowa ) :grin: jak włączysz econ (czyli wyłączysz sprężarkę klimy) masz auto takie, jakby w ogóle było bez klimy :] - a w autach bez klimy raczej w instrukcji nie piszą żęby temperatury nie ustawiać na niższą niż na zewnątrz :grin:

tak więc reasumując: jeżeli masz ochotę to sobie ustawiaj tak jak chcesz w trybie ECON - w niczym sobie nie zaszkodzisz

pozdrowienia od osoby rzadko używającej opcji ECON :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 362 gości