Problem z elektryką w Golf 1.6 TD

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wyczos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 01, 2009 14:22
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Problem z elektryką w Golf 1.6 TD

Post autor: wyczos » śr cze 09, 2010 20:23

Witam, nie znalazłem niestety takiego problemu (być może go wcale nie ma) dlatego pisze. Zaczęło się od tego, że nagle zaczęła się świecić podczas jazdy kontrolka ładowania. Sprawdziłem ładowanie i oczywiście nie było (alternator miałem od benzyniaka 45A ale dawał radę ponad rok). Wymieniłem go na podobny, i po około 50km jazdy po mieście zaczęły się problemy ale inne. Po przekręceniu kluczyka kontrolka nie świeci, po odpaleniu też nie świeci! Sprawdziłem kable, próbowałem go "ręcznie" wzbudzać i nic. Wreszcie kupiłem używkę taką jaka ma być do diesla 65A. Zamontowałem, odpaliłem, przez 5 minut chodził, ładował. Nagle zaświeciła się kontrolka ładowania, sprawdziłem i nie ładuje! i za kilka sekund poleciał dym z alternatora, zaczął się palić i wyłączyłem silnik. Albo mam SUPER pecha do alternatorów albo problem z kosmosu...... Nie ma zwarcia a instalacji bo pobór prądu na wyłączonej stacyjce 0,01A. Czy jest możliwe, że to jednak problem z instalacją w moim aucie ?????
Ostatnio zmieniony śr cze 09, 2010 20:25 przez wyczos, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Post autor: Tomasz Bis » śr cze 09, 2010 22:44

Witam
Moim zdaniem masz pecha,to może Ci się przydać http://www.mojageneracja.pl/15553164/ga ... 5/15553164 I co znaczy
wyczos pisze:próbowałem go "ręcznie" wzbudzać


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

wyczos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 01, 2009 14:22
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Post autor: wyczos » czw cze 10, 2010 08:31

W takim sensie, że jakby była przerwa w kablu między alternatorem a akumulatorem to by się nie włączył nieważne co bym robił, więć pociągnąłem inny kabel, żeby mieć pewność.

[ Dodano: 10 Cze 2010 08:33 ]
A tą książkę mam i każdy problem do czego innego prowadzi, i coraz bardziej myśle, że to jednak mam pecha ale wolałbym poznać też opinie innych.........

[ Dodano: 10 Cze 2010 08:34 ]
Zorzumcie no........ 3 alternatory pod rząd ???? To troche mało prawdopodobne a jednak.....



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 226 gości