[mk2[] jak szybko nagrzewa się wam PN?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Agamek12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 863
Rejestracja: wt sie 24, 2004 08:53
Lokalizacja: Radzymin / Warszawa

[mk2[] jak szybko nagrzewa się wam PN?

Post autor: Agamek12 » wt sty 17, 2006 08:26

Jak szybko nagrzewa sie Wam Wasz PN? Mój po przejechaniu około 2 km ma wskazówkę na początku kwadracika (mówie oczywiście o wskaźniku temperatury silnika), po 4 dochodzi do jej końca, a po dopiero po 7 ma kreseczke? To chyba troszkę za późno? Termostat mam sprawny, otwiera się późno; dodatkowo zakryłem atrapę i nic. Cały zeszły tydzień jeździłem Polonezem i tam odpowiednia temperatura pojawiała się po około 3 km w tych samych warunkach.


Dawno temu był Golf mk2, potem cośtamcośtam, a teraz:
Ford S-max mk2 i Nissan Qashqai J10.

aqhr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw sty 12, 2006 21:37
Lokalizacja: Radom

Post autor: aqhr » wt sty 17, 2006 08:35

U mnie jest podobnie, ale to nie znaczy , że mam zimno w samochodzie, wręcz przeciwnie , po przejechaniu ok.3 km. leci ciepłe powietrze.



mortas
Fuel is my Blood
Fuel is my Blood
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 03, 2004 01:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: mortas » wt sty 17, 2006 10:47

Całkiem standardowe objawy mam tak samo.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=47926]>>MOJA BYŁA LALECZKA<<[/url]
[url=http://avatars.jurko.net][img]http://img1.jurko.net/avatar_14129.jpg[/img][/url]

www.konstel.webs.com

Qboy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 17:06
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Qboy » wt sty 17, 2006 12:10

Równiez tak mam i nie narzekam ze długo mi sie nagrzewa.Po przejechaniu juz ok 3-5km w temp.-15 w samohcodzie robi sie ciepło.Moim zdaniem wszystko jest ok w Twoim przypadku.



Awatar użytkownika
Bart
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2241
Rejestracja: wt lis 22, 2005 18:49
Lokalizacja: Ostróda
Auto: SS2 TSI
Silnik: CDAA
Kontakt:

Post autor: Bart » wt sty 17, 2006 13:47

Nie widzę w tym nic dziwnego, u mnie jest podobnie! :kufel:


:okej:

Awatar użytkownika
woVWka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt cze 24, 2005 16:17
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: woVWka » wt sty 17, 2006 14:10

U mnie rowniez po kilku Km jest Cieplutko w Aucie.

Wiec chyba to juz tak ma byc.. ;)



Awatar użytkownika
mar_tec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 16:03
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: mar_tec » wt sty 17, 2006 14:18

U mnie mam nową nagrzewnicę wymienioną rok temu i od tej wymiany nie grzeje autko tak jak grzało gdy stara nagrzewnica ciekła. Na 3 biegu gdy nie przygazuje to leci chłodne powietrze, a na 1 i 2 grzeje ale słabo. Zapowietrzona to chyba nagrzewnica nie jest, bo nie raz robiłem tak ze zagrzałem na postoju az się włączył wentylator. Nie wiem co mogę jeszcze zrobić?



emka2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt sty 17, 2006 15:55
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: emka2 » wt sty 17, 2006 17:52

witam! jakieś dwa miesiące temu rozszczelnił mi sie układ chłodzenia, niechcialo mi sie szukac awarii tylko wziąłem sie za wymiane całego układu: wymienialem nagrzewnice, termostat i chłodnice (oczywiście "all oryginal"), przy aktualnych mrozach, letnie powietrze z nawiewu leci jusz po 3/4 kmach a po około 6ciu jusz ciepłe, na szybsze rozgrzanie maszyny polecam po 3/4 kmach pojechac chwile dłużej na 3cim biegu przy prędkości 60km/h (skrzynia 5ka), nagrzewnica zassa gorącą wode z bloku i jusz za chwile odczujesz to na własnej skórze :) pozdro



Awatar użytkownika
konop
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt maja 13, 2005 16:24
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: konop » wt sty 17, 2006 19:19

hmmm mi sie nigdy nie nagrzewa do 90 st wg. wskaznika... w trasie sie nie nagrzewa, co najwyzej w korku troche podskoczy ;/ ale cieple powietrze z ogrzewania leci juz po 2km ;)


czy to termostat??


Obrazek Obrazek
Obrazek Golf MK2 2.0 2E
Obrazek Passat B3 1.9D 1Y

Awatar użytkownika
Agamek12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 863
Rejestracja: wt sie 24, 2004 08:53
Lokalizacja: Radzymin / Warszawa

Post autor: Agamek12 » pt sty 20, 2006 08:44

A co powiecie na to: trasa 10 km. Jade sobie i po około 5 km mam juz temperaturę normalną. Nagle zatrzymuję się w korku (poje..ni kierowcy jak zwykle zwalniają, zeby napatrzeć sie na cudze nieszczęscie - tym razem rozpędzony ford focus zabił 3 osoby na przystanku na trasie AK [***]) i wskaźnik tempertaury ląduje w kwadraciku (czyli temp. około 50 st.C). Za chwile ruszam i temperatura znowu jest normalna. Po chwili czerwone swiatło przy Pizza Hut i znowu spadek temperatury silnika. Po ruszeniu wszystko wraca do normy. Po przejechaniu 10 km otwieram maske i "macam" dolną rure przy pompie wody:jest zimna (termostat się nie otworzył-cały czas "mały" obieg wody). Nadmieniam, ze w W-wie było w nocy -20 st.C, ale czy to normalne, ze po 10 km silnik się nie nagrzał? Jeśli jest to nienormalne, to co moze być przyczyną?


Dawno temu był Golf mk2, potem cośtamcośtam, a teraz:
Ford S-max mk2 i Nissan Qashqai J10.

Awatar użytkownika
replay
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: pn sty 31, 2005 02:40
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: replay » sob sty 21, 2006 01:07

u mnie nagrzewa sie dosc szybko w samochodzie tylko mam jeden problem. Tzn jak ustawie dmuchawe "na twarz" to dmucha dosc intensywnie goracym powietrzem z frontowych wywietrzników, zas jak ustawiam "na nogi" to dmucha chocby wcale z wywietrznikow na nogi. Gdy zamkne te frontowe wywietrzniki to dmucha troche mocniej ale i tak slabiutko. Co moze byc tego przyczyna? a moze to normalne w tym typie? :chytry:


Życie zaczyna się po ... wyżej momentu obrotowego

Awatar użytkownika
hellweaver
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 16:48
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [mk2[] jak szybko nagrzewa się wam PN?

Post autor: hellweaver » sob sty 21, 2006 03:04

Agamek12 pisze: Cały zeszły tydzień jeździłem Polonezem i tam odpowiednia temperatura pojawiała się po około 3 km w tych samych warunkach.
A może to polonez się popsuł ??? :jezor: jak sięgnę pamięcią to ciepłe powietrze leciało gdy dojeżdzałem poldkiem na miejsce :grin:

Co do Twojego pytania, teraz w te siarczyste mrozy to troszke dłużej mu to zajmuje ale generalnie po 2-3 kilometrach leci już ciepłe a po 5 to przykręcam bo juz goraco sie robi. :satan:


A przechodziłeś w międzyczasie na LPG ? bo jeśli tak to masz wiekszy obieg więc temperaturka mogła troszke spaść... tak mi się wydaje.


[url=http://imageshack.us][img]http://img160.imageshack.us/img160/4043/img6ga.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 323 gości