1.4 ABD Dziwne wycie w silniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

passy82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 16, 2006 22:32
Lokalizacja: Cze-wa City
Kontakt:

1.4 ABD Dziwne wycie w silniku

Post autor: passy82 » pn sty 16, 2006 22:49

Witam ponownie.
Ostatni mój post dotyczył wycieku oleju - uszczelka do wymiany. Myślałem, że na jakiś czas bedzie spokój, ale niestety LIPA. Od jakiegoś tygodnia słysze dziwne wycie w silniku. Przypomina ono odgłos "kończącego" się wentylatora w komputerze. Myślę że to coś na pasku, może pompa wody a może alternator a może i silnik krokowy (ale nie wiem czy to wogóle racjonalne podejrzenie - obroty są wporządku). Pompa wody była wymieniana 20 tys. km temu (10 mies. temu). Jak wcześniej pisałem miałem wymienianą uszczelkę pod głowicą i pierwsze co nasunęło mi się na myśl to to, że mogli za bardzo naciągnąć pasek, ale po ściągnięciu pokrywy plastikowej pasek jest wporządku. Wycie zmienia tonacje na wyższą wraz z dodaniem gazu ale z małym opóźnieniem (nie wiem czemu). Nigdy nie wyje na zimnym silniku. Macie jakieś sugestie ?? Boję się żeby to nie była pompa bo jak się zatrze to wiadomo co się stanie. Pozdro
Ostatnio zmieniony sob lis 24, 2007 11:43 przez passy82, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt sty 17, 2006 00:11

A jednak pierwsze co mi przychodzi do głowy to ... niestety pompa wody
Dopiero potem łozyska alternatora i paski


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » wt sty 17, 2006 00:18

pasek od alternatora mozna chwilowo sciagna i od pompy nic sie nie stanie i sprawdzic wtedy



passy82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 16, 2006 22:32
Lokalizacja: Cze-wa City
Kontakt:

Post autor: passy82 » wt sty 17, 2006 15:51

ściągnąłem pasek od alternatora i dalej wyje, mam starą sprawną pompe wody i czeka mnie podmianka w sobote. Dam znać co i jak. Pozdro

[ Dodano: Nie Sty 22, 2006 03:15 ]
Dzisiaj zamieniłem pompe wody. Włożyłem starą. Jak narazie wszystko (prawie) jest OK, nic nie wyje, nie buczy, klepią sobie szklaneczki ale to normalka. Jak wyciągnąłem pompe była jeszcze ciepła i po zakręceniu słychać było tak co jeden obrót taki dziwny zgrzyt, pomyślałem spoko, pompa idzie na gwarancji. Ale jakie było moje ździwienie jak wziąłem już zimnąpompe do łapskaa i zacząłem nią kręcić to ......... cisza, żadnych zgrzytów, drgań. Tak na marginesie to jeszcze pytanko mam do Was, czy przed zamontowaniem nowej pompy trzeba ją jakoś nasmarować ? Bo w pompie od zewnętrznej strony jest otwór, cholera wie po co. Pozdro



Awatar użytkownika
upel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr cze 06, 2007 22:17
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Post autor: upel » pt lis 23, 2007 22:07

Mam to samo albo tak mi się wydaje.... Samochód znowu stoi u mechanika... na zimnym nie słychać nic, ale jak jest ciepły to tak jakby piszczy czy świszczy trochę.... im cieplejszy tym to bardziej słychać i jeszcze ma taki moment jakiś przejściowy, między 1200 - 1400 obr/min...
miałem stara pompę i było ok, ale wymienili mi ją przy okazji rozrządu na nową i się zaczęło... byłem raz z reklamacją i wymienili na znowu nową, bo była zła... teraz znowu ta już druga nowa piszczy i znowu jest dziś oddany samochód, ale nie wiem czy wymienią... a czy Ty się uporałeś z tym już?


...::: Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, a na pewno komuś pomożesz :):::...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 426 gości