hałas przy klimie i brak spryskiwaczy...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marcinj6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw cze 03, 2010 14:23
Lokalizacja: Bochnia

hałas przy klimie i brak spryskiwaczy...

Post autor: marcinj6 » czw cze 03, 2010 14:39

Otóż jakies 2 tyg temu kupiłem golfa (hatchback) z grudnia 1998r z silnikiem 1.9 tdi 110km i mam problem nie dziala mi spryskiwacz tylnej szyby:( oprócz tego gdy klima jest włączona (climatronik) i załączy się sprężarka zaczyna trzęś mi się cała deska rozdzielcza czuje drgania nawet na pedałach i kierownicy myślałem ze to od wentylatora a wentylator sie nie załącza a tylko sama sprężarka może ktoś miał podobny problem?????



Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Re: hałas przy klimie i brak spryskiwaczy...

Post autor: tom17 » czw cze 03, 2010 14:49

marcinj6 pisze: gdy klima jest włączona (climatronik) i załączy się sprężarka zaczyna trzęś mi się cała deska rozdzielcza czuje drgania nawet na pedałach i kierownicy myślałem ze to od wentylatora a wentylator sie nie załącza a tylko sama sprężarka może ktoś miał podobny problem?????
jak włączy się sprężarka masz jakieś jeszcze objawy np. hałas, osłabienie silnika?
objawy masz od razu jak się załączy spreżarka czy po chwili, czy podczas jazdy czy na postoju?

możesz mieć za dużo czynnika, nie działający wentylator albo sprężarka Ci się kończy
Ostatnio zmieniony czw cze 03, 2010 14:52 przez tom17, łącznie zmieniany 2 razy.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

marcinj6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw cze 03, 2010 14:23
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: marcinj6 » czw cze 03, 2010 15:05

jak wróciłem z trasy na parkingu podniosłem maske i załączyłem klime to po chwili załączyło mi się coś pod maska dokładnie nie wiem co bo wentylator na pewno nie bo nie kręcil sie a hałas był.. obniżenia mocy nie zauważyłem... jak wyłącze climatronik lub dam na econ to przestaje...

[ Dodano: 03 Cze 2010 15:08 ]
najdziwniejsze jest to ze nie zawsze jest ten hałas bo czasem klima działa i nie ma tego drgania i hałasu... może to rolka od paska przy klimie...



Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: tom17 » czw cze 03, 2010 17:11

z tego co opisujesz hałasować może sprężarka a przyczyną tego może być nadmierny wzrost ciśnienia w układzie (z tego co opisujesz nie włacza ci się wentylator a załączając układ klimatyzacji powinny oba się włączyć następnie przeskakiwać na drugi bieg przy wzroście ciśnienia). w tej sytuacji co opisuję hałas powinien zanikać podczas jazdy ponieważ skraplacz jest dodatkowo chłodzony przez przepływ powietrza.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

marcinj6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw cze 03, 2010 14:23
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: marcinj6 » pt cze 04, 2010 18:30

Czyli co wynika z tego że sprężarka pada? podczas jazdy też tak się tłucze i wibruje pod maską aż drgania przenoszą się do wewnątrz samochodu a czasem podczas przekręcenia kluczyka miga mi climatronik przez ok 5 sek i przestaje dodam ze bylem na nabiciu klimy i sprawdzali szczelność i było ok....
Ostatnio zmieniony pt cze 04, 2010 19:59 przez marcinj6, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: tom17 » sob cze 05, 2010 09:55

ciężko jednoznacznie powiedzieć.
piszesz że włacza się spreżarka a wentylatory nie więc wydaje mi się że hałas i wibracje powstają bo przeciążona jest sprężarka a z drugiej strony jeżeli sprężarka pracowała dłużej w takich warunkach może się już kończyć.
sprawdź w pierwszej kolejności co z wentylatorami czy włączają się od razu z i czy cyklicznie pracują na drugim biegu. jak z tym dojdziesz do porządku i wibracje nie ustaną trzeba będzie sprawdzić sprężarkę.
jak byłeś na nabiciu klimy sprawdzali czy nie masz za wysokich ciśnień podczas pracy układu?


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

marcinj6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw cze 03, 2010 14:23
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: marcinj6 » sob cze 05, 2010 17:16

Teraz znowu okazało się że nie mam freonu... jak odpalam silnik to miga mi climatronik.. o dziwo załącza się sprężarka tylko się tłucze i wibruje... na nabiciu klimy sprawdzali i wszystko było ok jakieś 2 tyg temu... teraz podczas jazdy przestaje wibrować przynajmniej mniej. Coś mi się wydaje że sprężarka do wymiany lub regeneracji.. w poniedziałek wymieniam cały rozrząd zobaczymy co tam jest porobione.. a wentylatory mają działać podczas załączenia się klimy?

P.S Tom17 ile kosztuje sprężarka lub regeneracja?
Ostatnio zmieniony sob cze 05, 2010 17:38 przez marcinj6, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: tom17 » sob cze 05, 2010 22:57

marcinj6 pisze:Teraz znowu okazało się że nie mam freonu... jak odpalam silnik to miga mi climatronik.. o dziwo załącza się sprężarka tylko się tłucze i wibruje... na nabiciu klimy sprawdzali i wszystko było ok jakieś 2 tyg temu... teraz podczas jazdy przestaje wibrować przynajmniej mniej. Coś mi się wydaje że sprężarka do wymiany lub regeneracji.. w poniedziałek wymieniam cały rozrząd zobaczymy co tam jest porobione.. a wentylatory mają działać podczas załączenia się klimy?
sprawdź jeszcze czy jak kręcisz tarczą sprzęgła w sprężarce (to kółko wewnątrz koła pasowego) to kręci się płynnie bez zacięć. jeżeli przycina to kończy się sprężarka.

jak stwierdziłeś że nie masz czynnika. może masz skoro załącza kompresor. jeżeli rzeczywiście nie ma i załącza to coś masz z elektryką kombinowane tym bardziej że wentylatory Ci nie kręcą (a powinny jak włączysz klimę)
marcinj6 pisze:Tom17 ile kosztuje sprężarka lub regeneracja?
poszło na maila


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

greg

Post autor: greg » ndz cze 06, 2010 10:02

marcinj6 pisze:eraz znowu okazało się że nie mam freonu... jak odpalam silnik to miga mi climatronik
nie masz freonu? jesteś pewny - zrób samodiagnozę climatronica, skasuj błędy, wymień bezpiecznik na akumulatorze (pierwszy z prawej jak pamiętam)

[ Dodano: Nie Cze 06, 2010 10:04 am ]
marcinj6 pisze:a wentylatory mają działać podczas załączenia się klimy?
tak - muszą inaczej sprężarka nie wyrabia bo środek chłodniczy (nie freon) nie jest schładzany a więc sprężarka tłoczy gorący środek chłodniczy - stąd błąd climatronica - za duży wzrost ciśnienia



marcinj6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw cze 03, 2010 14:23
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: marcinj6 » pn cze 07, 2010 19:35

ok byłem u mechanika patrzyliśmy i rzeczywiście wentylator nie załącza się podczas uruchomienia klimy a co jest dziwne freon jest bo leci zimne powietrze ale zaraz zaczyna się tłuc sprężarka... jak można sprawdzić dlaczego nie działa wentylator? są tam jakieś bezpieczniki? czy może sterownik??
Ostatnio zmieniony pn cze 07, 2010 19:36 przez marcinj6, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » pn cze 07, 2010 19:42

marcinj6 pisze:jak można sprawdzić dlaczego nie działa wentylator? są tam jakieś bezpieczniki? czy może sterownik??
bezpieczniki na akumulatorze (blaszki przy przewodach) oraz te 3 bezpieczniki w rogu po prawej.
Bezpiecznik nr 16
Sprawdź po prostu czy wogóle działają wentylatory (odpiąć wtyczkę z chłodnicy i zrobić zworkę na przewodach 1 z 2)



Gofer_GTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gofer_GTI » pn cze 07, 2010 20:24

mam pytanie. jak mozna zrobic samodiagnoze climatronica, i skasowac ewentualne błędy??



greg

Post autor: greg » pn cze 07, 2010 20:56

Gofer_GTI pisze:jak mozna zrobic samodiagnoze climatronica, i skasowac ewentualne błędy??
wąłczona stacyjka
naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przycisk obiegu zamkniętego i ECON - jak pojawią się cyferki puść - przyciskiem czerwonym zmieniaj błędy aż dojdziesz do 000 wtedy naciśnij i przytrzymaj (ok 3sek) przycisk ECON celem skasowania błędów - pojawi się 444 - naciśnij przycisk ECON i po sprawie :bigok:
Błędy możesz sobie zapisać celem ustalenia niedomagań



marcinj6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw cze 03, 2010 14:23
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: marcinj6 » pn cze 07, 2010 21:49

no i sprawa wygląda tak bezpieczniki wszystkie ok.. żadnych błędów w climatroniku... obydwa wentylatory się załączają po chwili przestają się obracać jak włączę klimę ten mały wentylator nie rusza...

Sprężarka sprawna gdy silnik się zagrzeje i załączą się wentylatory to sprężarka działa idealnie teraz tylko znaleźć rozwiązanie problemu z małym wentylatorem.....
Ostatnio zmieniony śr cze 09, 2010 18:07 przez marcinj6, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 344 gości