Spalanie 1.6 ABU.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Czy jestes zadowolony ze spalania swojego auta?

Czas głosowania minął wt cze 01, 2010 23:34

tak
6
43%
nie. ale sie z tym pogodzilem.
5
36%
nie. chce cos zmienic.
3
21%
 
Liczba głosów: 14

Awatar użytkownika
ricky08
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn lut 22, 2010 22:38
Lokalizacja: podkarpacie

Spalanie 1.6 ABU.

Post autor: ricky08 » pn maja 31, 2010 23:34

Witam.

Przyzwyczailem sie juz ze moja trojka wypija rowne 10 litrow na 100km, ale zaczalem czytac raporty spalania i sie poddenerwowalem.Wiec pisze w celu ustalenia czy tylko ja tak mam i czy
da się coś zrobić żeby spalal mniej. I nie chodzi mi o ekonomiczna jazde czy cos bo jezdze spokojnie, nie zyluje go, w moim miescie nie ma korkow, nie trzeba ostro przyspieszac.
Czemu tak jest? ten typ tak ma czy cos ma na to wplyw? Swiece? Jakies filtry? wiosna, lato, jesien zima a on ciagle to samo, no w zimie litr wiecej.. Nurtuje mnie to...



Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Jessy » wt cze 01, 2010 00:00

Nie jesteś jedyny, który się z tym boryka :bigok:

Powiedzmy sobie to szczerze :goof: ilekroć będziesz próbował oszczędzać paliwo to i tak Golf sobie łyknie tyle paliwa ile potrzebuje do sprawnego działania :crazy:

Na zużycie paliwa kierowca ma większy wpływ.


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

Awatar użytkownika
ricky08
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn lut 22, 2010 22:38
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: ricky08 » wt cze 01, 2010 10:24

wiec tak jak myslalem , ten typ tak po prostu ma...
chcialem tylko sprawdzic czy jest w ogole mozliwe zeby palil mniej...
ale w sumie spalanie wg VW wynosi w miescie 8,7\100km wiec moje 10 na odcinkach po 4 km nie odbiega od tego zbytnio...



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » wt cze 01, 2010 10:50

w moim ostatnie tankowanie i spalanie wyszło 7,5 l/100km, nie jeżdżę wolno ani oszczędnie, w poprzednich latach w zimy palił ni 8,5l/100km, w tą zimę mnie zaskoczył i łyknął 11l/100km ale tylko jedno tankowanie, w lato w trasie udało mi się zejść do 6,5l/100km , o silniczek staram się dbać, przyczyną dużego spalania w tym silniku najczęściej jest błędne podawanie do komputera temperatury zasysanego powietrza i cieczy chłodzącej, uszkodzona lub wadliwa sonda lambda, nieszczelności w układzie dolotowym powietrza, wadliwy wtryskiwacz który podaje więcej paliwa niż silnik potrzebuje, źle ustawiony rozrząd i zapłon, u mnie na ilość spalanego paliwa może mieć wpływ to że dobrałem u siebie czujniki temperatury tak że podają do komputera informację iż silnik jest cieplejszy niż w rzeczywistości jest.


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
ricky08
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn lut 22, 2010 22:38
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: ricky08 » wt cze 01, 2010 14:02

jedno tankowanie da sie wytlumaczyc jakoscia paliwa. ciekawy pomysl z tymi czujnikami... moglbys przyblizyc jak to dokladnie wyglada? co zalozyles na podmiane i ile cie to wynioslo. no i moze jeszcze trudnosc tej wymiany ;)

[ Dodano: 01 Cze 2010 14:03 ]
p.s.

7,5 to strasznie malo.... tez tak chce :bigok:



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » wt cze 01, 2010 14:25

oba czujniki (cieczy i powietrza) są oryginalne nic nie przerabiane, ale z moich pomiarów omomierzem wynika że mają mniejszą rezystancję niż powinny, komputer myśli że silnik jest cieplejszy i na zdrowy rozum podaje mniej paliwa, czujnik cieczy jest podwójny jedna para styków podaje informację do komputera a druga na wskaźnik w liczniku. Do sprawdzenia jest to wszystko co wypisałem wyżej, najlepiej by było mieć jakiegoś znajomego albo na szrocie albo z takim samym silnikiem i podmieniać podzespoły, jak coś to pytajcie chętnie pomogę rozwiązać ten problem.


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » wt cze 01, 2010 14:52

ricky08 pisze:Przyzwyczailem sie juz ze moja trojka wypija rowne 10 litrow na 100km, ale zaczalem czytac raporty spalania i sie poddenerwowalem.Wiec pisze w celu ustalenia czy tylko ja tak mam i czy
da się coś zrobić żeby spalal mniej. I nie chodzi mi o ekonomiczna jazde czy cos bo jezdze spokojnie, nie zyluje go, w moim miescie nie ma korkow, nie trzeba ostro przyspieszac.
Czemu tak jest? ten typ tak ma czy cos ma na to wplyw? Swiece? Jakies filtry? wiosna, lato, jesien zima a on ciagle to samo, no w zimie litr wiecej.. Nurtuje mnie to...
Nie przejmuj sie, to auto to jest ochlapus, ciągnie bene jak cholera nawet przy oszczędnej jezdzie i te 9- 10 litrów to norma. Na trasie moze zejdziesz do 7,5-8 Litrów. Na 6-7 litrów nie ma co liczyć. Nie da sie nic z tym zrobić, one tak maja. ABU to nieudany silnik pod kazdym wzgledem ;)



Awatar użytkownika
bla.zej
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 168
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 17:33
Lokalizacja: z Polski

Post autor: bla.zej » wt cze 01, 2010 15:10

Vii pisze: Nie przejmuj sie, to auto to jest ochlapus, ciągnie bene jak cholera nawet przy oszczędnej jezdzie i te 9- 10 litrów to norma. Na trasie moze zejdziesz do 7,5-8 Litrów. Na 6-7 litrów nie ma co liczyć. Nie da sie nic z tym zrobić, one tak maja. ABU to nieudany silnik pod kazdym wzgledem ;)
Chyba przesadzasz, lub z Twoim jest coś nie tak. Mój poniżej 8 litrów pali przy w miare spokojnej jeździe na krótkich odcinkach (10 km) przy pełnym obciążeniu (5 osób). Zimą palił ten litr więcej. Myślę że bez obciążenia 7 litrami się zadowoli.



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » wt cze 01, 2010 15:17

bla.zej pisze:Chyba przesadzasz, lub z Twoim jest coś nie tak. Mój poniżej 8 litrów pali przy w miare spokojnej jeździe na krótkich odcinkach (10 km) przy pełnym obciążeniu (5 osób). Zimą palił ten litr więcej. Myślę że bez obciążenia 7 litrami się zadowoli.
Nie mam juz tego auta ani tego silnika, ale miałem wiec jakieś tam doswiadczenie mam i coś nie coś powiedzieć tez chyba moge ;)
Nie wierze w 7 litrów nawet w jedna osobe, na pewno nie mowa tutaj o mieście ani trasa - miasto..
Uwierze jesli powiesz ze 7 litrów na trasie to spoko :D



Awatar użytkownika
bla.zej
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 168
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 17:33
Lokalizacja: z Polski

Post autor: bla.zej » wt cze 01, 2010 15:29

Vii pisze: Nie mam juz tego auta ani tego silnika, ale miałem wiec jakieś tam doswiadczenie mam i coś nie coś powiedzieć tez chyba moge ;)
Nie wierze w 7 litrów nawet w jedna osobe, na pewno nie mowa tutaj o mieście ani trasa - miasto..
Uwierze jesli powiesz ze 7 litrów na trasie to spoko :D
Ostanio zatankowałem 23 litry, bo tyle wyszło za 100 zł, przejechałem na tym ok. 300 km, (bo wiadomo, nie tankowałem na całkowicie pusty zbiornik, i nie wyjechałem też tego do końca), więc wychodzi ok. 7.6 litra. Ogólnie rzecz biorąc, tankując za 100 zł przejeżdżam średnio 300 km.
Ostatnio zmieniony wt cze 01, 2010 15:35 przez bla.zej, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
ricky08
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn lut 22, 2010 22:38
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: ricky08 » wt cze 01, 2010 16:04

Vii, mam tak samo jak ty ;)
ale ciekawe , ze trafiaja sie tacy ktorzy maja spalanie wgranicach 7-8 ...
dla mnie to byloby niebo ;)

[ Dodano: 01 Cze 2010 16:08 ]
p.s.

znajomi maja mitsubishi carisme 1.8 GDI, szczeka mi opadla jak na wlasne oczy zobaczylem , ze taki 125konny silnik o takiej pojemnosci potrafi wypic w tych samych warunkach co moj 7-8 litrow... a w trasie zejdzie nawet do 6. a jak sie jeszcze porowna osiagi to mozna sie ladnie wnerwic ;)
ten silnik to sie dopiero japońcom udał :D



Awatar użytkownika
pendzel_3
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 194
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 21:39
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pendzel_3 » wt cze 01, 2010 16:24

nie znam specyfiki abu miałem natomiast wcześniej aam.. palił na benzynie 8l i szczerze mówiąc dynamika jazdy nim nie miała tu za wiele do gadania

wahania wynosiły max 1l\100km a na gazie nawet o polowe mniej
z tym ze 10l jesli chodzi o odcinki 4km jak piszesz to i tak nie jest jakoś specjalnie dużo

a co z trasą? to samo?
Ostatnio zmieniony wt cze 01, 2010 16:25 przez pendzel_3, łącznie zmieniany 1 raz.


Co to jest żona i teściowa w samochodzie?
Zestaw głośnomówiący!

Awatar użytkownika
ricky08
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn lut 22, 2010 22:38
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: ricky08 » wt cze 01, 2010 17:56

pendzel_3, no jak na takie odcinki to niby zle nie jest, ale na dluzszych trasach jest praktycznie to samo. tzn 80% trasa reszta miasto, to i tak wychodzi te 9-10 .
mozliwe, ze abu tak ma w niektorych przypadkach. srednio spalanie nie wychodzi za niskie ;) ogolnie chodzi o to, ze jak na ta pojemnosc moglby palic troszke mniej.



Awatar użytkownika
Robson83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw gru 25, 2008 18:09
Lokalizacja: Ropczyce

Post autor: Robson83 » wt cze 01, 2010 18:20

Jak ci pali 10 to po części bym się na twoim miejscu cieszył.Mój abu w zimie pali 12 litrów a teraz minimum 9.Więc w zimie jak ci tyle spali to nie dużo.W sumie mój przypadek to lpg.Z benzyna może troszkę było by mniej.Tak jak jeden z kolegów pisał że wiele czynników sumuje się na zużycie paliwa.Generalny remont silnika, wymiana wszystkich czujników itd.A ogólnie mówiąc wymiana wszystkiego na może i regulacja to by może pomogło.Nie.kalkuluje sie.A przy dobrze pracującym silniku to nie ma sensu szukać dziury w całym.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 143 gości