Pomocy Alarm !!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bomba91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw gru 18, 2008 21:42
Lokalizacja: Nowogard
Kontakt:

Pomocy Alarm !!

Post autor: bomba91 » pn maja 31, 2010 22:09

Potrzebuje dosyć szybkiej odpowiedzi. na temat. szukalem po pilocie nazwy mojego alarmu. znalazlem. mam ampio mini.. chcialem ogolnie zrobic domykanie szyb. cos mi nie szlo zeby wejsc w pakiety programowania. jak juz wszedlem to nie pasowaly funkcje byly pomieszane. niby 3 chyba byla domykanie ustawilem ja na "on" to nie bylo domykania. no i wkoncu ustawailem wszystkie na "on" szyby domykalo, a gdy odpalilem i zgasilem samochod, czy sam zgasl juz nie pamietam, to zaczal pikac beep od alarmu. coraz szybciej i szybciej pozniej zaczal alarm wyc. po wyciu swieca caly czas awaryjne. na pilota nie reaguje i nie mam jak ustawic fabrycznych ustawien. gdy przekrece zaplon to wyje, gdy wylacze odrazu przestaje wyc. i auto nie odpala. pompke chyba odcina bo przy ustawianiu tych bzdur co na motalem to z raz ja slyszalem czyli alarm cos tam wlaczal odlaczal. no i poradzcie co moge zrobic. odlaczylem klemy ale to nic nie dalo. zostawilem na noc na odlaczonym ale to i tak mysle ze bez sensu bo alarm bedzie pamietac. podlacze kleme i odrazu awaryjki migaja.. poradzcie prosze.. moze szukac guzika serwisowego.. no nie wiem..



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn maja 31, 2010 23:05

musisz znaleźć blokadę od tego alarmu i ją zlikwidować, a jaki obwód auta masz odcięty - pompę, zasilanie ecu, halla - to nikt ci nie powie na odległość. Blokada to przekaźnik, umieszczony albo na zewnątrz sterwnika alarmu albo w jego wnętrzu. Kable które do niego dochodzą trzeba połączyc żeby przywrócić fabryczne działanie auta. A jeśli chcesz pomocy z samym alarmem i czujesz się na siłach sam coś z tym zrobić to kolego schemat na forum daj cały łącznie z instrukcją


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

bomba91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw gru 18, 2008 21:42
Lokalizacja: Nowogard
Kontakt:

Post autor: bomba91 » pn maja 31, 2010 23:53

kolega robi w alarmach i mowi ze chyba antynapad aktywowalem i odlaczylo pompke.. a co do blokady to moga byc dwie.. jutro rozbiore konsole kolo bezpiecznikow i bede szukal tego ustrojstwa, i tego guziczka serwisowego w instrukcji jest opisany jako "przycisk antynapadowy"
instrukcje mam w pdf, nie wiem czy moge ten link tu wkleic..

http://www.ampio.pl/pdf/alarmy/alarm_ampio_mini.pdf



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » wt cze 01, 2010 06:28

w instrukcji masz wszystko opisane (przywracanie ustawień fabrycznych)


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

bomba91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw gru 18, 2008 21:42
Lokalizacja: Nowogard
Kontakt:

Post autor: bomba91 » wt cze 01, 2010 10:41

tak. zeby ustawic przywracenia fabryczne to pilot musi dzialac, a on nie reaguje..

[ Dodano: 01 Cze 2010 13:40 ]
Problem rozwiazany. znalazlem alarm. guziczka do autoryzacji lub jak kto woli serwisowego nie było.. na alarmie co sie okazalo nie jest to alarm ampio tylko falcon (piloty pasowaly i niektore funkcje tez). szybko znalazlem instrukcje i wedlug schematu kabel od guzika autoryzacj to drugi pin od gory ( od strony zapinki kostki) oczywiscie byl obciety. podalem tam mase i awaryjki zniknely i odpalil woz. pozniej znowu pikal podawalem mase i bylo ok. poczytalem instrukcje i wylaczylem ten antynapad) myslalem ze mam w tym alarmie funkcje komfort ale to bylo tylko dluzszy impuls na central od wyboru bylo 0,7 sec i 3sec. i szyby kawalek domykalo a przy otwieraniu otwieralo. jest jakas szansa zeby zrobic domykanie z tego alarmu i zeby nie otwieralo szyb przy otwieraniu? i jeszcze jedno pytanko. nie wiem czy sam nie chcacy odlaczylem czy byl juz odlaczony ale tam gdzie przekaznikki znalazlem kabelek brazowo-zielony z zielona wtyczka łączeniowa z drugim kablem bo do przekaznikow byly inne kostki. ktos wie moze od czego ten kabelek? drugiej kostki zeby to polaczyc ze soba nie widzialem...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 326 gości