[MK4] Zbyt wysoka temperatura silnika 120 stopni C

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

badlook
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw cze 11, 2009 18:42
Lokalizacja: Wrocław

[MK4] Zbyt wysoka temperatura silnika 120 stopni C

Post autor: badlook » ndz maja 30, 2010 22:06

Witam, powiedźcie co prawdopodobnie dolega golfowi i jak to samemu naprawić :(, chodzi o Golfa MK4, TDI 1.9, 81 kW, 110 KM, klimatyzacja, silnik ASV, ponieważ jak tylko odpalę rano po nocy zimny silnik, odczekam kilka minut na parkingu to po przejechaniu 1 lub 2 km (jeżdżę raczej spokojnie) mam 90 stopni temperatury silnika, a potem nawet jak chwilę stoję na biegu jałowym np. chwilę na parkingu, czy w korku temperatura rośnie nawet do 125 stopni, a średnio to wskazuje 110-115 stopni, wiatraki od chłodnicy załączają mi się jak wskazówka pokazuje 120 stopni, na dworze nie jest jeszcze tak gorąco, więc tym bardziej martwi mnie to, wcześniej nic takiego mu nie dolegało, czyli od ponad 2 lat na wskaźniku temperatury silnika kreska nigdy nie przekraczała granicy 90 stopni, natomiast od ostatniego piątku zaczęło się to dziwne coś dziać. Dodam, że płyn chłodzący nie ubywa i jest w polu MAX, olej silnikowy również jest przed oznaczeniem MAX.
Macie jakiś pomysł, instrukcje/opisy/fotostory jak samemu tą usterkę naprawić? :(
Z góry dziękuję, pozdraVWiam :)
Ostatnio zmieniony ndz maja 30, 2010 22:08 przez badlook, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Post autor: katerpi » ndz maja 30, 2010 22:12

Termostat kaput :bigok:



badlook
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw cze 11, 2009 18:42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: badlook » wt cze 01, 2010 20:10

Dzięki katerpi za radę, natomiast ten problem udało mi się dziś rozwiązać, okazalo się, że padł mi czujnik temperatury cieczy chłodzącej, termostat był jednak ok, teraz kreska nie przekracza 90 stopni C :), pozdraVWiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 333 gości