Problem z ładowaniem VW Golf II 1.6 D

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Wilku-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn sty 16, 2006 08:36
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Problem z ładowaniem VW Golf II 1.6 D

Post autor: Wilku- » pn sty 16, 2006 11:40

Mam problem z ładowaniem w moim golfiku II 1.6 diesel.
Nie jest to zwiazane o dziwo z zimą, ale efekt jest taki ze niestety przy ujemnej temp. akumulator mi pada i musze raz na tydzień ładowac. a jezdze na krótkie dystanse do 10km po miescie. :( i nie ładowanie na poczatku jazdy jest problemem.

Sprawa wyglada nastepująco:
Jak akumulator mam naładowany to nie ma zadnego problemu z odpaleniem (do ropki dolewam tez dodatki, wiec jest ok).
Odpala... i nie ładuje... kontrolka akumulatora gasnie, wiec jest ok ale nie ładuje..

Wiem bo mam sprytna zabaweczke którą wkładam w zapalniczke (3 diodki - czerwona, żółta, zielona)
czerwona -pobór z akumulatora, żółta - normalny stan, zielona ładowanie.

świeci sie zółta - wiec nie ładuje, moge jechać ale wiadomo musze załaczyc swiatła, dmuchawe na szyby... i jade na akumulatorze bo nie łąduje (swieci sie czerwona)

sprawa zmienia sie za ok 5 min gdzie jak za dotknięciem różdzki przeskakuje cos i zaczyna ładować (swieci sie zielona)

Przeskakuje cos dosłownie jakby w bezpiecznikach, jakas zapadka,pzełacznik czy cuś, czasem to słychac czasem nie)

Efekt tego wszystkiego jest taki że odpalam auto, wiadomo pobór z akumulatora jest na samym poczaku (swieci czerwona) ale tylko przez pare sekund bo za chwile moja zabaweczka swieci na zółto wiec jest normalnie (tzn bez ładowania i poboru) musze odczekać z 5 min az coś przeskoczy i zacznie ładować. Wtedy zapodaje swiatła dmuchawe i spokojnie moge jechac. Dalej ładuje.

U elektryka byłem mierzył ładowanie (jak mi ładował w tym momencie) i było ok.

Pasek klinowy wymieniłem, naciagniety jest dobrze wiec to nie to, szczotki sa całe nie pokrzywione wiec to też nie...

Jak mam nagrzany silnik i odpalam to jest podobnie: nie ładuje ale jak np zapale swiatła czy dmuchawe to od razu sie przełacza i ładuje.

Nie znam sie na tym wiec pisze moze cos doradzicie, ja mam wrażemie ze to coś w tych bezpiecznikach czy przekładniach .... nie wiem.. nic nie sugeruje..

czekam na podpowiedzi dzieki.

Wilku




Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pn sty 16, 2006 11:50

Jak kontrolka gaśnie i na zaciskach akumulatora jest ładowanie to jest o.k.Sugestie?Wywalić toto z lampkami i spokój będzie. :pub:



Awatar użytkownika
Wilku-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn sty 16, 2006 08:36
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Wilku- » pn sty 16, 2006 12:15

No spoko tylko problem w tym ze nie ładuje na poczatku. Z ta zabawka czy bez niej Fakt jest taki sam.

wsiadam, odpalam i nie ładuje przez 5 minut (sprawdzałem 0% ładowania na klemach).
Gdyby było lato to by mi to lottało i nie byłoby tematu :) bo nie zapalałbym swiateł i dmuchawy.
a Tak to wsiadam i na 15-20 min jazdy w miescie 5 min jade na akumulatorze gdzie powinien być juz ładowany w chwile po zapaleniu silnika...
To chyba nie jest normalne


Pozdrawiam Wilku
-----------------------------
Razem mkniemy przez świat.

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pn sty 16, 2006 12:54

W takim razie alternator ma problem ze wzbudzeniem.Może pomogłoby sprawdzenie i ew.przeczyszczenie styków.Albo regler świruje.



Awatar użytkownika
Paweł NPI
...
...
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 13:55
Lokalizacja: OLSZTYN / Ruciane-Nida VWarmińsko-mazurskie

Post autor: Paweł NPI » pn sty 16, 2006 23:48

bongo102 pisze:W takim razie alternator ma problem ze wzbudzeniem.Może pomogłoby sprawdzenie i ew.przeczyszczenie styków.Albo regler świruje.
Słuchaj... mam ten sam problem. To jest przekaźnik świec żarowych, a nie alternator czy reg. napięcia. Więc przez ten czas grzeje świece. Odłącz kabelek od grzania świec przy silniku i zobacz czy po odpaleniu będzie ładowanie. Daje sobie głowe uciąć bo napewno będzie. Sprawdź i daj znać :okej:


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/426][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/426/3/1[/img][/url]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/298/9584d7b661611e73.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Wilku-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn sty 16, 2006 08:36
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Wilku- » śr sty 18, 2006 16:39

palen pisze:To jest przekaźnik świec żarowych, a nie alternator czy reg. napięcia. Więc przez ten czas grzeje świece. Odłącz kabelek od grzania świec przy silniku i zobacz czy po odpaleniu będzie ładowanie. Daje sobie głowe uciąć bo napewno będzie.
Normalnie jestes BOSKI :) sprawdziłem i rzeczywiscie ładuje normalnie.
Jakbys mi jeszcze dał cynk gdzie jest ten przekaznik, która pozycja czy numer to bede wdzięczny.
Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 283 gości