czujnik halla, czujnik obrotów silnika w silniku 1.4 16v

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

nateczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob mar 06, 2010 16:39
Lokalizacja: katowice, sosnowiec
Kontakt:

czujnik halla, czujnik obrotów silnika w silniku 1.4 16v

Post autor: nateczka » czw maja 27, 2010 07:48

Witam,
nie wiem czy w dobrym dziale kieruję to pytanie, ale czy do wymiany czujnika halla trzeba wyciągać silnik i koszt samej wymiany może oscylować w granicach 300-350 zł??

Do tej pory wydawało mi się, że hall i czujnik obrotów silnika to dwie różne rzeczy, ale po wczorajszej wizycie u mechanika kompletnie już nie wiem co jest co...

Z objawów wg mnie to czujnik halla będzie. Był już nie raz podłączony pod komputer, a wczoraj usłyszałam, że pokazywał błędy, ale jakie to już się nie dowiedziałam:( w serwisie to chociaż wydruczek dają:(

i jeszcze jedno pytanie, czy czujniczek obrotów silnika to czujnik to inaczej obrotów wału korbowego??
Ostatnio zmieniony czw maja 27, 2010 07:49 przez nateczka, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » czw maja 27, 2010 08:05

Do żadnego czujnika nie wyciągasz silnika. Czujnik G40 zwany hall to czujnik prędkości obrotowej wałka rozrządu i jest na głowicy (5min wymina) lub w aparacie zapłonowym, zależy od wersji silnika (30min) - auto się słabo zbiera, nie pojedzie więcej jak 5000obr - cena ok.150
Czujnik G28 to czujnik prędkości wału silnika, dostęp trudny i wymiana powiedzmy do 1godziny (auto nie zapali albo gaśnie w trakcie jazdy) - cena 200 -350
Ostatnio zmieniony czw maja 27, 2010 08:06 przez Jacek75, łącznie zmieniany 1 raz.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 331 gości