Problem z hamulcami - regulator siły hamowania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MARIO!!
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt maja 19, 2009 21:35
Lokalizacja: KRZEMIEń
Kontakt:

Problem z hamulcami - regulator siły hamowania

Post autor: MARIO!! » śr maja 26, 2010 19:44

Witam. Mam pytanko. Czy regulator lub wspomagacz nie wiem jak to fachowo nazwać hamulców tylnych ma znaczenie na siłę hamowania. Jaką rolę pełni i jak ustawić to bo trochę tam regulacji jest czy do samego końca w duł czy do góry. Bo ostatnio zmieniałem symerbloki tuleje w tylnej belce i to wszystko musiałem rozbierać. Proszę o jakieś rady. POZDRO
Ostatnio zmieniony czw maja 27, 2010 10:41 przez MARIO!!, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » śr maja 26, 2010 20:37

MARIO!! pisze:Czy regulator lub wspomagacz nie wiem jak to fachowo nazwać hamulców tylnych ma znaczenie na siłę hamowania
, tak ma, nazywa sie to regulator, ma za zadanie zmniejszyć siłe hamowania na "pustym" samochodzie, w przypadku pełnego obciążenia siła rośnie



MARIO!!
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt maja 19, 2009 21:35
Lokalizacja: KRZEMIEń
Kontakt:

Post autor: MARIO!! » śr maja 26, 2010 20:45

Przemo 440 a da się zrobić żeby siła hamowania była duża na pustym samochodzie bo właśnie w moim mk III kombi jest ten regulator.



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » śr maja 26, 2010 20:48

siłe tą sie reguluje, jak masz tą dzwigienkę ze sprężynką do zawieszenia to przez nią przechodzi śrubką z zakontrowaną nakrętką, poluzniasz nakrętke i wykręcasz śrubkę i odwrotnie, tylko dobrze by odrazu pojechać na rolki i sprawdzić jaka jest siła hamowania



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr maja 26, 2010 20:53

Zeby ustawić fachowo regulator to trzeba mierzyć ciśnienie w przewodach hamulcowych równoczesnie przednich i tylnich. Normy ciśnień sa w serwisówkach.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

enesen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 15:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: enesen » śr maja 26, 2010 21:07




MARIO!!
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt maja 19, 2009 21:35
Lokalizacja: KRZEMIEń
Kontakt:

Post autor: MARIO!! » śr maja 26, 2010 22:24

Ok. Dzięki za pomoc. Jeszcze jedno pytanko czy da się wyrzucić ten regulator siły bo u mnie mam wrażenie że wcale nie działa jak od kęciłem te śrubkę to lata góra duł. POZDRO



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr maja 26, 2010 22:56

Kupa ludzi tak własnie czyni. Niby nadmierne wzmocnienie tylnich hamulców grosi poślizgiem przy hamowaniu (tył wyprzedza przód bo się koła tylne wczesniej blokują) ale w praktyce i tak tylne hamulce w golfach są z natury słabe. Decyzja należy do ciebie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
arczipat
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr sty 06, 2010 18:27
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: arczipat » czw maja 27, 2010 21:23

MARIO!! pisze:Jeszcze jedno pytanko czy da się wyrzucić ten regulator siły
Ja ci nie radze wyciągać i nawet jeździć bez sprawnego "korektora siły hamowania" - taka jest fachowa nazwa. Wszystko jest dobrze przy hamowaniu na wprost i suchej nawierzchni. Jeśli lubisz jeździć ostrzej w sensie rajdowo, a nie daj Boże podczas nagłego zdarzenia to szybko się przekonasz nawet przy lekkim hamowaniu w zakręcie po co ktoś wymyślił taki bajer. :bajer:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 374 gości