Problem z zamkiem klapy MK4 Variant

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zq_lbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lip 08, 2009 23:29
Lokalizacja: Chełm/Lublin

Problem z zamkiem klapy MK4 Variant

Post autor: zq_lbn » śr maja 26, 2010 15:55

Spotkałem się w swoim autku z dość dziwną sytuacją. Jeśli po rozbrojeniu auta nie otworzę drzwi kierowcy przed otwarciem klapy, to po otwarciu bagażnika auto spowrotem się zazbraja... Przykład:
1. Podchodzę do auta, otwieram z pilota, otwieram bagażnik - auto rygluje się, alarm "nie wyje"
2. Podchodzę do auta, otwieram z pilota, otwieram drzwi pasażera i oba tylne, otwieram bagażnik - auto rygluje się, alarm "nie wyje"
3. Podchodzę do auta, otwieram z pilota, otwieram drzwi kierowcy, otwieram bagażnik - jest OK

Dodam jeszcze jedno - VAG wywala mi dwa błędy - zamki drzwi po lewej stronie (przód i tył). Alarm zazbraja się normalnie, jest potwierdzenie, lampka w drzwiach kierowcy świeci, brzęczyk od świateł działa.

Ostatnio na podstawie wątku z forum passata (http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1130) przy pomocy programu pod DOS aktywowałem domykanie szyb z pilota. Moduł komfortu: 1J0 959 799 AH

Wartości przedstawione w tamtym wątku:
Memory Address / old value / new value
Adres Pamięci / stara wartość / nowa wartość
04283 / 8 / 2
04289 / 8 / 2
08628 / 242 / 246 strony kierowcy przednie okno
12724 / 250 / 254 strony pasażera przednie okno
16820 / 250 / 254 strony kierowcy tylne okno
20916 / 242 / 246 strony pasażera tylny okno
(zamieniłem dwie ostatnie pozycje, bo szyby chodziły na zmianę)

U mnie była delikatna różnica - dwa pierwsze adresy miałem ustawione na 82, a nie na 8, jak było opisane w tamtym wątku.

Jestem w 100% pewny, że nie dotknąłem się do innego adresu, a na dodatek zmiana wartości na te, które były przed modyfikacją nic nie daje.

W międzyczasie wykonywałem też zmianę przy użyciu zwykłego VAGa - w module komfortu zmiana w kanale 3 i 4 na 1 (automatyczne domykanie po przekroczeniu prędkości i odryglowywanie po wyjęciu kluczyka). Zmieniłem jednak tą opcję spowrotem na 0 - również nie pomogło.

Miał ktoś podobny problem lub ma pomysły, jak sobie z nim poradzić?
Ostatnio zmieniony śr maja 26, 2010 16:20 przez zq_lbn, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » śr maja 26, 2010 20:51

widocznie alarm nie jest podłączony pod klape, alarm masz fabryczny czy dokładany?



zq_lbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lip 08, 2009 23:29
Lokalizacja: Chełm/Lublin

Post autor: zq_lbn » śr maja 26, 2010 23:01

Przemo440 pisze:widocznie alarm nie jest podłączony pod klape, alarm masz fabryczny czy dokładany?
Alarm mam fabryczny i od momentu kiedy miałem to auto wszystko działało poprawnie. Pod tym kątem nic nie zmieniałem. Wykonałem jedynie modyfikacje, które opisałem, jednak nie wiem na 100%, czy problem jest z tym związany - nie otwierałem bagażnika przez kilka tygodni.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 444 gości