nie startuje klima...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
minor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 20:33
Lokalizacja: Trójmiasto

nie startuje klima...

Post autor: minor » wt maja 25, 2010 20:30

nie wiem czy temat już był, ale mam taki problem:
po wciśnięciu przycisku AC (klima manualna) zapala się fajnie na pomarańczowo ale żadnej reakcji - tzn. nie ma żadnego skoku obrotów - nic - jakby w ogóle nic nie startowało, no i co z tego wynika - klima nie chłodzi. Na VAGu żadnych błędów nie ma. Klima jeszcze 2 dni temu chodziła normalnie.
Mogę dodać - chociaż może nie jest to związane z problemem, ale 20 minut temu zepsuł mi się przycisk od obiegu zamkniętego - tzn. mogę go wciskać ale nie zaskoczy...

z góry dzięki za pomoc

[ Dodano: 26 Maj 2010 10:58 ]
i nic wam do głowy nie przychodzi?



Awatar użytkownika
luki24
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: wt paź 20, 2009 15:10
Lokalizacja: dolnoślaskie
Kontakt:

Post autor: luki24 » śr maja 26, 2010 15:02

A może przycisk od obiegu się nie zepsuł tylko nawiew jest ustawiony na przednią szybę? Wtedy nie zaskoczy ...



kris
-
-
Posty: 826
Rejestracja: czw sie 14, 2008 21:35
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kris » śr maja 26, 2010 15:27

minor, a kiedy robiony przegląd klimy? :chytry:


Patrz w lusterka! Nieoznakowane radiowozy są wszędzie

Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Post autor: sklejku » śr maja 26, 2010 15:28

minor pisze:mogę go wciskać ale nie zaskoczy...
zaskoczy on nie zalacza sie zawsze wcisnij ac na zapolonym silniku a pozniej wcisnij obieg, co do klimy to otworz maske po zalaczeniu zobacz czy sie wentylatory kreca, jak nie to odkrec czarny zaworek to taka czapeczka na wezu od klimy (aluminiowej rurce jeden zawor masz przed soba z przodu drugi jest z tylu po twojej lewej jak bedziesz stal przed maska) i wcisnij ten zaworek czyms moze byc gwozdz jak SYKNIE mocno to czynnik jest jak slabo to sie konczy albo skonczyl bo jak tak to trzeba nabic klime, mogla pasc sprezarka tez ale to pierw zdiagnozuj czy ma czym chlodzic


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: tom17 » śr maja 26, 2010 16:39

zobacz czy sprężarka załacza. jak nie może czynnik ci uciekł. od tego bym zaczął


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
minor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 20:33
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: minor » śr maja 26, 2010 16:46

dzięki, wszystko sprawdzę i napisze

[ Dodano: 28 Maj 2010 12:18 ]
sklejku pisze:
minor pisze:mogę go wciskać ale nie zaskoczy...
zaskoczy on nie zalacza sie zawsze wcisnij ac na zapolonym silniku a pozniej wcisnij obieg, co do klimy to otworz maske po zalaczeniu zobacz czy sie wentylatory kreca, jak nie to odkrec czarny zaworek to taka czapeczka na wezu od klimy (aluminiowej rurce jeden zawor masz przed soba z przodu drugi jest z tylu po twojej lewej jak bedziesz stal przed maska) i wcisnij ten zaworek czyms moze byc gwozdz jak SYKNIE mocno to czynnik jest jak slabo to sie konczy albo skonczyl bo jak tak to trzeba nabic klime, mogla pasc sprezarka tez ale to pierw zdiagnozuj czy ma czym chlodzic
dobra, wiec tak, co do obiegu zamkniętego to rzeczywiście miałem nawiew na szybe :blush: ,
co do klimy, to nacisnąłem ten zaworek z przodu to syknęło leciutko i koniec, a na tym z tyłu do w ogóle. Więc rozumiem że nie ma czynnika? Stąd się nasuwa pytanie gdzie on uciekł? Zastanawia mnie jedna rzecz - jak normalnie uruchamia się klimę to aż zmienią się obroty silnika (załącza się sprężarka?) i pytanie jest takie czy jak nie ma czynnika to sprężarka nie rusza? Bo tak jak pisałem po wciśnięciu A/C żadnej reakcji ze strony silnika...

[ Dodano: 28 Maj 2010 20:06 ]
już się dowidziałem, jak nie ma czynnika to sprężarka nie startuje żeby się nie "zatrzeć", pozostało mi znaleźć nieszczelność i napełnić, powinno być git, ale zobaczymy...
Ostatnio zmieniony pt maja 28, 2010 20:07 przez minor, łącznie zmieniany 1 raz.



wswsws
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz gru 27, 2009 22:34
Lokalizacja: RAWICZ

nie startuje klima...

Post autor: wswsws » sob maja 29, 2010 09:34

Tydzień temu walczyłem z klimą, ale dzięki temu wiem że obroty silnika nie zmieniają się na skutek załączenia sprężarki, tylko po wciśnięciu AC sterownik klimy wysyła sygnał do sterownika silnika który zwiększa automatycznie obroty. U mnie było spalone sprzęgło klimatyzacji a reszta elementów działała poprawnie!

Co do Twojego przypadku to na pewno brak gazu i dlatego ciśnieniówka nie pozwala załączyć klimy. Gdzie uciekł gaz jak dasz samochód do napełnienia to "fachowiec" to sprawdzi.



rafg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt paź 13, 2009 13:21
Lokalizacja: Lubin

Re: nie startuje klima...

Post autor: rafg » sob maja 29, 2010 17:21

wswsws pisze:Tydzień temu walczyłem z klimą, ale dzięki temu wiem że obroty silnika nie zmieniają się na skutek załączenia sprężarki, tylko po wciśnięciu AC sterownik klimy wysyła sygnał do sterownika silnika który zwiększa automatycznie obroty. U mnie było spalone sprzęgło klimatyzacji a reszta elementów działała poprawnie!

Co do Twojego przypadku to na pewno brak gazu i dlatego ciśnieniówka nie pozwala załączyć klimy. Gdzie uciekł gaz jak dasz samochód do napełnienia to "fachowiec" to sprawdzi.
Jezeli sprzeglo klimy jest padniete to wszystko stoi w miejscu lacznie z wentylatorami?



greg

Post autor: greg » sob maja 29, 2010 18:52

rafg pisze:Jezeli sprzeglo klimy jest padniete to wszystko stoi w miejscu lacznie z wentylatorami?
raczej nie



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » sob maja 29, 2010 20:54

greg pisze:
rafg pisze:Jezeli sprzeglo klimy jest padniete to wszystko stoi w miejscu lacznie z wentylatorami?
raczej nie
Sprawdzałem.Na pewno nie.Stoi tylko sprężarka



wswsws
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz gru 27, 2009 22:34
Lokalizacja: RAWICZ

nie startuje klima...

Post autor: wswsws » ndz maja 30, 2010 13:06

Oczywiście że jeśli padnie sprzęgło to nie chodzi tylko sprężarka!! to chyba logiczne!!!



levi10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt lut 02, 2010 12:40
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Post autor: levi10 » pn maja 31, 2010 12:26

Zobacz w ogóle czy masz sprzęgło przy sprężarce bo lubi odpaść :)
U mnie było tak ze naciśniecie przycisku AC powodowało włączenie wentylatorów i tyle - nie było charakterystycznego "pstryk" kiedy sprzęgło załapuje. Sprzęgło na około 150 zł z tego co pamiętam. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Post autor: sklejku » pn maja 31, 2010 13:10

To u mnie robi pstryk jest czynnik bo nabilem wlaczaja sie wentylatory a klima nie dziala tzn nie chlodzi ;) ;) ;) ma ktos jakis pomysl :grin: Jak pstryka to znaczy ze sprzeglo sie zalacza? bo co do klimy to juz nie mam zdrowia i w sumie olalem to jezdze bez moze zdrowszy bede :P
Ostatnio zmieniony pn maja 31, 2010 13:14 przez sklejku, łącznie zmieniany 2 razy.



greg

Post autor: greg » pn maja 31, 2010 16:12

sklejku pisze:To u mnie robi pstryk jest czynnik bo nabilem wlaczaja sie wentylatory a klima nie dziala tzn nie chlodzi
zerknij czy jak sie załączy to wewnętrzne koło kompresora zaczyna sie kręcić - widać to gołym okiem jak chodzi i jak nie chodzi



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 453 gości