silnik szarpie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

swider
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt paź 23, 2009 20:18
Lokalizacja: radziejów

silnik szarpie

Post autor: swider » wt maja 25, 2010 07:03

Witam wszystkich na forum :pub: nam problem ze swoim golfem już nie mam na niego siły i prosze o pomoc miesiąc temu rozerwało mi skrzynie biegów :panna: dosłownie rozerwało. Wymieniłem i myslalem ze juz po problemach z nim. Ale jednak nie teraz nierówno chodzi mi silnik na wolnych obrotach na gazie jak i zarówno na bęzynie cały sie trzesie. Na benzynie wchodzi ładnie na obroty ale na gazie się dławi. Jeszcze jedno podczaj jazdy potrafi też szarpnąć na gazie i na bęzynie gaz jest sekwencyjny. Wymieniłem przewody i swiece i to samo proszę o rady za które góry dziekuje.



Awatar użytkownika
Nanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn lis 24, 2008 17:19
Lokalizacja: Skarżysko Kamienna

Post autor: Nanek » wt maja 25, 2010 09:22

Na początek jeżeli masz możliwość podepnij go pod komputer może są jakieś błędy w jednostce sterującej silnikiem bądź komputerem sterującym wtryskiem gazu.
W tym przypadku może by kilka przyczyn poza komputerem silnika :
Problem z przepustnicą , przepływomierzem , czujnik tlenu czujnik temperatury silnika może podczas rozerwania skrzyni jej odłamki uszkodziły kolektor dolotowy jakieś wiązki przewodów elektrycznych ( falowanie obrotów )
Objaw szarpnięcia to prawdopodobnie wypadający zapłon

Ale na początek kontrola VAG-iem oraz kontrola inst gazowej



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 417 gości