PROBLEM Z PRĘDKOŚCIOMIERZEM!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kojow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 22, 2010 23:17
Lokalizacja: Szczerbice/k. Rybnika
Kontakt:

PROBLEM Z PRĘDKOŚCIOMIERZEM!!!

Post autor: kojow » sob maja 22, 2010 23:31

Witam wszystkich!

Problem z prędkościomierzem w moim Golfie III 1.4 44kW/60KM (1995r.) polega na tym, że zaniża prędkość jaką auto "sunie" w danej chwili po drodze. Im jadę szybciej, tym różnica wskazań jest większa (jadąc po autostradzie na 5. biegu przy wskazaniu 4000 obrotów, prędkość pokazywana to z ledwością 100km/h) Problem ten zauważyłem stając się już właścicielem tego auta. Nie przeszkadzało mi to zbytnio do czasu, aż musiałem zapłacić parę mandatów za przekroczenie prędkości podczas gdy prędkościomierz "pokazywał" prędkość dopuszczalną.
Bardzo proszę o pomoc i przepraszam, jeżeli podobny temat pojawił się już na forum.

Serdecznie z góry dziękuję za ewentualną pomoc i pozdrawiam!



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 22, 2010 23:49

Prawdopodobnie masz zmieniony licznik na inny, który ma niewłaściwy indeks. Szukajką znajdziesz jaki powinineś mieć i gdzie znaleźć numer indeksu na liczniku.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Post autor: Waqa » ndz maja 23, 2010 10:39

mozliwe ze masz niewlasciwy rozmiar opon. TU masz pomocny link.

ale chwilkę na 5 biegu przy 4000tys obrotów golf powinien przynajmniej mieć na budziku 120km/h nie wiem czy za dużo Cie nie okłamuje jak na opony, chyba ze masz naprawdę drastycznie dobrane ogumienie.
Ostatnio zmieniony ndz maja 23, 2010 10:47 przez Waqa, łącznie zmieniany 1 raz.



kojow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 22, 2010 23:17
Lokalizacja: Szczerbice/k. Rybnika
Kontakt:

Post autor: kojow » ndz maja 23, 2010 15:48

Opony i felgi są w porządku. Rozmiar opon to 175/65 R14 (przód Michelin Energy Saver, tył Uniroyal The Rain Tyre).
Nie mam pojęcia co może być przyczyną takiego stanu rzeczy!
Dziękuję za odpowiedź!

P.S. Samochód jest własnością rodziców, jestem tylko użytkownikiem auta wraz z moim tatą. Auto jest bez żadnych przeróbek ani zmian wybiegających poza normy oryginalne.
Ostatnio zmieniony ndz maja 23, 2010 15:53 przez kojow, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Post autor: Waqa » ndz maja 23, 2010 17:24

nie orientuje się jak to jest w mk3, w mk4 za prędkościomierz odpowiedzialny jest impulsator przy skrzyni. może winny temu jest odpowiednik impulsatora z mk4. licznik masz na linkę?



kojow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 22, 2010 23:17
Lokalizacja: Szczerbice/k. Rybnika
Kontakt:

Post autor: kojow » ndz maja 23, 2010 18:53

Wydaje mi się że prędkościomierz jest na impulsator. Jeżeli był by na linkę to takiego problemu raczej by nie było z błędnym pokazywaniem szybkości.



artur b.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 16:24
Lokalizacja: Witkowice/ok. Częstochowy

Post autor: artur b. » ndz maja 23, 2010 22:15

nawet na lince może być błąd. Linka mogła pęknąć przy liczniku/przekładni w skrzyni(wtedy będzie wskazywać mniej niż się jedzie, lub sam wskaźnik prędkościomierza mógł się zasyfić i ma większy opór przy poruszaniu się. Ale to raczej możliwości czysto hipotetyczne. Tylko raz pękła mi linka przy skrzyni i wskazywał mi 60 zamiast 80, jak i raz się spotkałem z zatartym licznikiem(był taki podczas kupna), ale zdołałem go naprawić



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz maja 23, 2010 23:16

nie ma żadnej linki w golfie III. kojow, szukaj pod hasłem index licznika inaczej wskaźnik WGSZ i wszystkiego się dowiesz, zamykam.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 348 gości