Bardzo wolne chłodzenie po włączeniu się wentylatora

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

krzysiek2201-k1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt lut 19, 2010 20:03
Lokalizacja: Gostynin

Bardzo wolne chłodzenie po włączeniu się wentylatora

Post autor: krzysiek2201-k1 » sob maja 22, 2010 22:27

Witam ponownie. Mam pytanie, dlaczego po włączeniu sie wentylatora temperatura na wskażniku bardzo wolno opada? A wogóle to jak jade na 3 dłuższy czas tak ok 30 km na godz to temperatura osiaga ponad 90st i wtedy włącza sie wentylator. Czy to norrmale?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 22, 2010 22:32

ocena "bardzo wolno" jest względna i nic nie mówi. Druga cześć pytania - wszystko ok bo chłodnica podczas wolnej jazdy na wysokich obrotach nie jest chłodzona pędem powietrza


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Tomek
_
_
Posty: 1382
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 22:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Tomek » sob maja 22, 2010 22:35

Paweł Marek pisze:Druga cześć pytania - wszystko ok bo chłodnica podczas wolnej jazdy na wysokich obrotach nie jest chłodzona pędem powietrza
na tyle układ chlodzenia powinien sobie poradzić w obecnych temperaturach, cowiecej mało kiedy powinien sie wentylator właczyc


[...]Mam dwie kreski, - no to masz słaby zasięg

krzysiek2201-k1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt lut 19, 2010 20:03
Lokalizacja: Gostynin

Post autor: krzysiek2201-k1 » sob maja 22, 2010 22:38

Paweł Marek pisze:ocena "bardzo wolno" jest względna i nic nie mówi. Druga cześć pytania - wszystko ok bo chłodnica podczas wolnej jazdy na wysokich obrotach nie jest chłodzona pędem powietrza
Nie wiem jak to wytłumaczyć, wczesniej miałem toledo 1.8 i tam po włączeniu się wentylatora wskazówka po upływie ok 10 sek zaczęła opadać a tutaj trzeba czekać ok minuty i w tym czasie temp rośnie do prawie 100st a przeciez nie jest jeszcze tak gorąco. Strach pomyśleć co bedzie się działo w upały



Awatar użytkownika
Tomek
_
_
Posty: 1382
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 22:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Tomek » sob maja 22, 2010 23:13

krzysiek2201-k1 pisze:Nie wiem jak to wytłumaczyć, wczesniej miałem toledo 1.8 i tam po włączeniu się wentylatora wskazówka po upływie ok 10 sek zaczęła opadać a tutaj trzeba czekać ok minuty i w tym czasie temp rośnie do prawie 100st a przeciez nie jest jeszcze tak gorąco. Strach pomyśleć co bedzie się działo w upały
pokusił bym sie o sprawdzenie czy z wirnika pompy wody jeszcze coś zostało, i raczej zainwestowal w nową chłodnice


[...]Mam dwie kreski, - no to masz słaby zasięg

piteR-ek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pn sty 19, 2009 19:01

Post autor: piteR-ek » sob maja 22, 2010 23:18

może masz za bardzo zakamieniony układ chłodzenia ? opóźniony zapłon też może wpływać na grzanie się silnika.



krzysiek2201-k1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt lut 19, 2010 20:03
Lokalizacja: Gostynin

Post autor: krzysiek2201-k1 » ndz maja 23, 2010 06:23

Pompa wody jest nowa a jezeli chodzi o zapłon to bede musiał chyba gdzies ustawic na lampe str. ale tak na słuch ustawiałem i elegancko wkreca sie na obroty. Dzisiaj podjade na kompa może cos pokaże, któryś z czujników czy coś?? Odezwe sie wieczorem, teraz czas iść do pracy :(

[ Dodano: 23 Maj 2010 23:26 ]
Dziś podłączyłem sie pod Vag-a i pokazało błąd sondy. Ale to raczej nie ma nic wspólnego z wolnym chłodzeniem. A tak na marginesie to znajomy dziś też wpadł na pewien pomysł, mianowicie jak czyściłem chłodnice i zdejmowałem węże to ten górny zakładając z powrotem tak ułożyłem że zrobił sie mały garb który był troszkę wyżej niż poziom chłodnicy i wymyślił że przez to mogą stwarzać się jakieś bańki powietrza. Co wy o tym sądzicie?
Jutro rano go ułoże inaczej i dam znać co i jak.
Pozdr



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 437 gości