sztywny drążek (gałka) biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mnadolski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw maja 06, 2010 19:37
Lokalizacja: ostrów

sztywny drążek (gałka) biegów

Post autor: mnadolski » sob maja 15, 2010 09:26

witam wszystkich!
mam golfa IV 1.6 16V od czasu do czasu mam problem z włączeniem biegu 1,2,3,4,5 gałka biegów robi się sztywna i ciężko jest wkleszczyć bieg najbardziej 1,2,3 po jakiejś chwili ten problem ustępuje i biegi wchodzą normalnie nie wiem co jest tego powodem czy powinienem sprawdzić poziom oleju w skrzyni jeżeli tak to jaki rodzaj tego oleju wlać ? czy jest to jakiś inny powód?
Acha jeszcze jedno podczas gdy ta :panna: gałka biegów zesztywnieje to ciężko bo ciężko da się wkleszczyć bieg 1 później bieg 2 ale na drugim biegu słyszę taki dźwięk jakby się coś w skrzyni działo tzn. tak jakby skrzynia chodziła na sucho bez oleju a na innych biegach jest ok.
bardzo proszę o wsparcie
Ostatnio zmieniony sob maja 15, 2010 19:57 przez mnadolski, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Post autor: sklejku » sob maja 15, 2010 09:45

Slyszalem juz kiedys taka opinie ze w MK IV czesto dochodzi do rozsynchronizowania skrzyni biegow nie wytlumacze Ci kolego o co dokladnie w tym chodzi ale moze to wlasnie boli twoje autko poszukaj cos na ten temat w sieci Pozdrawiam
aha i to napewno nie wina oleju
Ostatnio zmieniony sob maja 15, 2010 09:46 przez sklejku, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 306 gości