czyżby akumulator?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zerohour
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: śr cze 27, 2007 15:02
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

czyżby akumulator?

Post autor: zerohour » śr maja 12, 2010 07:08

Witajcie, dawno nie miałem żadnego problemu więc nadszedł już czas :-)
Akumulator mam słaby i jest on głównym podejrzanym zimą dwa razy go ładowałem i jakoś przetrzymał , teraz stopniowo coraz trudniej zapalał chwilę po zgaszeniu czasami nawet nie przekręcał rozrusznikiem, więc go naładowałem.
Obecnie kręci jak szalony i odpala na strzał ale pojawił się problem tego typu , pojechałem zalać auto i po tankowaniu próbowałem go odpalić , przekręciłem kluczyk, usłyszałem ,,pstyknięcie" i wszystkie kontrolki zgasły , brak reakcji na przekręcanie kluczykiem, Pan ze stacji mnie pchnął i auto odpaliło. Wczoraj miałem znowu taką sytuację po dłuższym postoju odpalił na strzał a wróciłem po coś do domu idę odpalić i znowu pstyk i koniec brak reakcji na kluczyk, na szczęście było z górki i odpalił na ,,pych" . Gdzie szukać przyczyny czy to mój akumulator? może jakiś przekaźnik ?

proszę o rady od czego zacząć .


VW - marka sama w sobie
Obecnie bez VAGa ale wracam do tematu nie bawem :)

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr maja 12, 2010 07:42

Sprawdź klemy na aku i połączenia mas...może rozrusznik stawia opór przy kręceniu. Najprościej po wyczyszczeniu klem podmienić aku od kogoś i zobaczyć co się będzie działo.



enesen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 15:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: enesen » śr maja 12, 2010 09:10

ja miałem taki problem przez 2 zimy w ABS-ie, w dużym stopniu pomogła regeneracja rozrusznika czyli wymiana szczotkotrzymacza, tulejki i umycie go wewnątrz z całego syfu. Piszę że w dużm stopniu bo nie wymieniłem tulejki w bloku a jedyny patent jaki znam żeby ją wyciagnąć to wbijanie papieru.



Awatar użytkownika
zerohour
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: śr cze 27, 2007 15:02
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: zerohour » śr maja 12, 2010 11:30

sprawdzę te klemy dzisiaj, wyczyszcze wszystko, posprawdzam przekaźniki , jeśli nie pomoże zmienię aku (pożyczę od sąsiada) a jeśli to nie pomoże , wyczyszczę rozrusznik .

Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi


VW - marka sama w sobie
Obecnie bez VAGa ale wracam do tematu nie bawem :)

Awatar użytkownika
krisss.79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: wt mar 17, 2009 11:40
Lokalizacja: GRUNBERG- ZIELONA GORA

Post autor: krisss.79 » śr maja 12, 2010 11:53

zerohour, mialem to samo,winny byl juz mocno zmeczony akumulator,wymienilem i jest ok,podmien aku bedziesz wiedzial,najtansza opcja;]


Zapraszam do ogladania mojej czerwonej strzaly
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=279221

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » śr maja 12, 2010 12:33

a sprawdziłeś ładowanie?? może akumulator jest dobry tylko alternator nie ładuje jak trzeba i dlatego go non stop rozładowuje, ja u siebie miałem podobny problem. Po sprawdzeniu ładowania wyszło mi 12,3V, wymieniłem szczotki w alternatorze i jest obecnie 14,1V i nie ma problemu z odpaleniem nawet po dłuższym postoju (po 4 dniach)


Obrazek

Awatar użytkownika
mrozik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob paź 27, 2007 14:51
Lokalizacja: Zamość

Post autor: mrozik » śr maja 12, 2010 12:39

rozrusznik to chyba raczej nie bo pisales ze kontrolki wszystkie zgasly i juz nie zajundał


http://www.surfbar.pl/ref=7992

Awatar użytkownika
zerohour
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: śr cze 27, 2007 15:02
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: zerohour » śr maja 12, 2010 12:53

ładowanie z włączonymi światłami (założone przekaźniki) i radiem na biegu jałowym wynosi 13,4 v .


VW - marka sama w sobie
Obecnie bez VAGa ale wracam do tematu nie bawem :)

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » śr maja 12, 2010 12:58

było gdzieś o ładowaniu na forum ale podobno z tego co pamiętam to 13,4 to trochę mało, przeszukaj forum było o tym mówione


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 249 gości