Nowy przepływomierz, problemy z gaźnikiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

AndrzejDuda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 11, 2010 16:26
Lokalizacja: Jarosławice/Wrocław

Nowy przepływomierz, problemy z gaźnikiem

Post autor: AndrzejDuda » wt maja 11, 2010 16:32

Witajcie.
Mam problem. Moja golfina strasznie nierówno pracowała. Mechanik powiedział, że to wina zepsutego przepływomierza. I rzeczywiście, wczoraj kupiłem nowy, zamontowałem i chodzi jak zegarek równiutko.....w pewnych momentach gaśnie, spadają obroty, ale nie tak jak wcześniej. Bo wtedy cały czas nierówno chodził. Teraz po prostu tak jakby się dławił paliwem, jak dodam gazu lekko to jest ok bo obroty podskakują. Wydaję mi się, że to może być coś z gaźnikiem. Co robić?? Można gaźnik jakoś wyregulować?? (o ile to w ogóle wina gaźnika).
Poradźcie coś, ewentualnie dopytajcie jeśli coś jest niejasne.
Z góry dzięki



Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

Post autor: ace-mati » wt maja 11, 2010 17:24

podaj trochę więcej danych o golfie np. pojemność czy oznaczenie silnika.



AndrzejDuda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 11, 2010 16:26
Lokalizacja: Jarosławice/Wrocław

Post autor: AndrzejDuda » wt maja 11, 2010 20:15

pojemność 1.3 rok produkcji 1989, ale to jakiś składak jest. Pełny wtrysk



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt maja 11, 2010 20:51

to czemu piszesz o gaźniku skoro jest wtrysk. Ten wtrysk reguluje się owszem podobnie jak gaźnik, są śruby regulacyjne do składu mieszanki na przepływomierzu i do obrotów przy wtrysku. Ale przed regulacją trzebabyć pewnym że cała reszta jest ok, świece, kable, szczelny dolot, czujnik temperatury i sonda lambda. Reguluje się z odpiętą sondą


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

AndrzejDuda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 11, 2010 16:26
Lokalizacja: Jarosławice/Wrocław

Post autor: AndrzejDuda » wt maja 11, 2010 21:46

To chyba mi się w takim razie pomyliło nieźle. Słaby jestem w tych sprawach.
Ale chwila...mówili mi, że mam pełny wtrysk a pojechałem kiedyś do mechanika i powiedział, że to właśnie chyba gaźnik. Kurde nie wiem już. Zielony jestem nieziemsko.
Dobra, a zakładając, że to gaźnik??
Odpalam --> chodzi jak zegarek --> kilka sekund --> pyr pyr spadają obroty i dogasa.

A wcześniej jak miałem ten stary przepływomierz to odpalałem i chodził cały czas, ale max nierówno. I na ten przykład rano jak jechałem do pracy to za 5 km jest STOP. I taki zimny, nierozgrzany mi gasł jak się zatrzymywałem, w sensie jak na luz dałem i nie dodawałem gazu.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt maja 11, 2010 21:55

być może po prostu póki silnik chodzi na ssaniu to działa, a jak przestanie ssanie działać po rozrzaniu to mieszanka się zuboża i silnik gaśnie. Możesz spróbować wykręcić trochę śróbę regulacyjną w rogu przepływomierza żeby wzbogacić mieszankę. Ale takie regulacje powinno się robić z dostępem do przyrządów: analizator spalin przynajmniej, inaczej można tylko na oko (na które chłop w szpitalu umarł).


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

AndrzejDuda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 11, 2010 16:26
Lokalizacja: Jarosławice/Wrocław

Post autor: AndrzejDuda » wt maja 11, 2010 22:11

Kurde to chyba jednak trzeba podjechać do mechanika. Za darmo mi to zrobi. Ale myślałem, że może sam coś będę w stanie zrobić ;). Coś więcej niż zmiana paska klinowego :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 326 gości