Stukanie deski rozdzielczej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Seba51a
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 21, 2006 13:34
Lokalizacja: Rybnik

Stukanie deski rozdzielczej

Post autor: Seba51a » pn maja 10, 2010 15:31

Witam od niedawna obserwuje u siebie nowy odgłos dochodzący z deski rozdzielczej (lekkie stukanie)przy nierównej nawierzchni jezdni. Dochodzi on mniej więcej z miejsca wylotu powietrza na przednią szybę. Myślałem na początku, że to sam kratka z nawiewu na przednią szybę - po jej lekkim naciśnięciu odgłos się tracił, ale bo krótkiej obserwacji i próbie likwidacji q-cego odgłosu zauważyłem, że jak lekko docisnę ręką deskę za licznikiem przy szybie to odgłos również się traci. Ogólnie wystarczy lekko docisnąć powierzchnię górną deski przy szybie i jest OK, ale po puszczeniu dostaje szału i często puszczam radio :hmm: - ktoś może pomóc.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pn maja 10, 2010 16:38

a po co dwa takie same tematy założyłeś?



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Post autor: Waqa » pn maja 10, 2010 19:10

wiem ze zabrzmi to trochę dziwnie ale miałem podobny problem. trzeszczało za licznikami. ja u siebie w tej szparze miedzy szyba a deska rozdzielcza znalazłem bilet parkingowy. wyciagnelem go pinceta i jak ręką odjął.



Awatar użytkownika
Seba51a
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 21, 2006 13:34
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Seba51a » pn maja 17, 2010 21:08

sas_gti pisze:a po co dwa takie same tematy założyłeś?
może warto wskazać ten temat...

[ Dodano: 17 Maj 2010 21:08 ]
Waqa pisze:wiem ze zabrzmi to trochę dziwnie ale miałem podobny problem. trzeszczało za licznikami. ja u siebie w tej szparze miedzy szyba a deska rozdzielcza znalazłem bilet parkingowy. wyciagnelem go pinceta i jak ręką odjął.
Pierwszy raz tęsknię za biletem.

[ Dodano: 18 Maj 2010 13:12 ]
sas_gti pisze:a po co dwa takie same tematy założyłeś?
Sorry już wiem o czym pisałeś - jeden temat został założony przez pomyłkę

[ Dodano: 26 Maj 2010 23:15 ]
Po moich obserwacjach wnioskuję, ten odgłos dochodzi gdzieś za licznika oraz przełącznika świateł przednich. Raczej na 100% są te dwa punkty - może jakieś sugestie...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 312 gości