odpalał przed chwilą>aku,rozrusz,bezpieczniki=OK

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

goer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 20:10
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

odpalał przed chwilą>aku,rozrusz,bezpieczniki=OK

Post autor: goer » ndz maja 09, 2010 22:38

witam, sprawa dotyczy golfa III kombi 1,8 94r 75km z gazem
a więc niedawno przyjechałem i po godzinie chciałem z rodzinką ruszyć na przejażdżkę a tu zonk - golf się zbuntował i nie odpala. Poniżej fakty:

- akumulator sprawny > żwawo kręci silnikiem
- kontrolki oleju, hamulca ręcznego i podświetlenie zegarów się nie świecą
- światła postojowe, stop, wentylator, radio, oświetlenie kabiny działają
- wszystkie bezpieczniki pod kolumną kiery zostały sprawdzone - są ok
- dziś wykonałem jazdy w deszczu i po - było wszystko ok

niedawno przyqpiłem tego golfa, miał zrobioną elektro-rzeźbę tzn zamiast odpalać go ze stacyjki robiłem to z klawiszy zamontowanych obok( 1."tajny" od odcięcia zapłonu,2. od odcięcia prądu, 3 starter). Postanowiłem wrócić do wersji jaką fabryka stworzyła i oddałem go do elektryka, który jeszcze domontował mi automat do świateł ). To było w środę. Gość mi wymienił kostkę przy stacyjce ( notabene chyba niespecjalnie tanio - 200zł za automat i kostkę + robota ). Dziś jest niedziela i już car padł. Nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić, czy są jeszcze bezpieczniki poza tymi pod kolumną kierownicy? Tak się zastanawiam czy przypadkiem nieprzypadkowo ktoś się pokusił o wmontowanie tych włączników (zamiast odpalania ze stacyjki), może to było rozwiązanie na powtarzającą się taką usterkę? Co teraz czy poszukać innego elektryka czy też może to sprawa gwarancyjna po ostatniej naprawie? Co jeszcze sprawdzić?
z góry dziękuję i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz maja 09, 2010 22:56 przez goer, łącznie zmieniany 3 razy.


goer

Awatar użytkownika
Pasik
Grupa Dolny Śląsk!!
Grupa Dolny Śląsk!!
Posty: 447
Rejestracja: wt paź 30, 2007 16:23
Lokalizacja: Żerniki Małe/Kobierzyce/Wrocław
Kontakt:

Post autor: Pasik » ndz maja 09, 2010 23:28

zobacz jaką masz kostę stacyjki, jak masz taką z zółtego/jasnego plastiku to kup następną, bo te kostki za 15zł lubią palić się jedna za drugą... albo ori (90zł) albo coś wirmowego


http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=81114Passat! :)
Wołga na FB - lajkować!!!
Golf mk3GT na części!PW!
Gas Grass or Ass - Nobody Rides for Free
Kom:604-341-885[/b]

goer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 20:10
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: goer » ndz maja 09, 2010 23:45

z tego co pamiętam to jest czarna, ale jeśli to może być wina kostki to jadę do elektryka na wymianę gwarancyjną


goer

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz maja 09, 2010 23:59

Jedź do niego z powrotem, nie wiadomo za co tyle kasy wziął niech poprawia, może być kostka, może coś nie wyszło z usunięciem tego odcięcia. Ale jeśli powie że coś się znowu innego zepsuło to patrz mu na ręce i żądaj zwrotu wymienionego elementu, bo po cenie widać że naciąga
Ostatnio zmieniony pn maja 10, 2010 00:00 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 2 razy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

goer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 20:10
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: goer » pn maja 10, 2010 00:26

ok! zatem już jestem przekonany - jutro jadę z powrotem do elektryka. oczywiście dam znać co i jak wyszło ;)

[ Dodano: 12 Maj 2010 12:57 ]
wczoraj odebrałem golfa i pan elektryk powiedział, że wymienił moduł "półkomfort", który powodował też, że część urządzeń elektrycznych nie działała (kierunki, oświetlenie kokpitu). Podobno była tam jakaś prowizorka i się coś popaliło. Jak się pojawiłem to od razu mnie się zapytał kto tam kombinował z elektryką, podobnież była tam jakaś próba wpięcia alarmu. Wziął 50zł i już pewnie nie wrócę do niego.

dzięki za pomoc
Ostatnio zmieniony śr maja 12, 2010 13:02 przez goer, łącznie zmieniany 4 razy.


goer

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 232 gości