Siadły mi dziś wycieraczki w Golfie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

chomik80
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn sty 09, 2006 00:37
Lokalizacja: ślaskie

Siadły mi dziś wycieraczki w Golfie

Post autor: chomik80 » śr sty 11, 2006 18:21

...a raczej silniczek.
Kupiłem pare dni temu Vw Golfa IV i dzis nie dzialaja mi juz spryskiwacze.wczesniej auto stało 3 miesiące czyli plyn do spryskiwaczy mógł byc nie na mrozy więc moglo zamarznac.dodalem nowego zimowego płynu ale to nic nie pomoglo.
Mysle jednak ze to cos z silniczkiem bo jak pociagam za manetke wycieraczek to nie slychac zadnego odglosyu silniczka.

Ktos wie co to moze byc? i jak drogie w naprawie?

[ Dodano: Sro Sty 11, 2006 17:26 ]
Sprostowanie:
Wycieraczki dzialaja tylko spryskiwacz nie dziala i nie dajze zadnego glosu zycia...chbyab ze taki z niego cichy drań



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » śr sty 11, 2006 18:28

to co w koncu nie dziala bo nie moge doczytac? Spryskiwacz (pompka spryskiwacza) czy wycieraczki (silniczek wycieraczek) ?? :chytry:



chomik80
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn sty 09, 2006 00:37
Lokalizacja: ślaskie

Post autor: chomik80 » śr sty 11, 2006 18:36

Troche zamieszałem.
Z wycieraczkami wszystko w porządku tylko spryskiwacz nie działa.Nie wiem czy to pompka ale pociągając za manetke nie slysze zadnego odglosu jak to bywa dajmy na to gdy nie ma plynu w zbiorniku. (chociaz nie wiem jak w golfie to slychac bo mam go pare dni)



Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » śr sty 11, 2006 18:40

Jeżeli spryskiwacz ci nie działa to być może że zamarzł płyn w środku i to jest przyczyna, może postaw go gdzieś do garażu na pare godzin niech wszystko odmarźnie i wtedy sprawdzisz, jeżeli będzie działał zalej zimowy płyn i po sprawie



chomik80
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn sty 09, 2006 00:37
Lokalizacja: ślaskie

Post autor: chomik80 » śr sty 11, 2006 18:47

...no nie wiem stał w garażu dzis caly dzien i pozniej na slonce go wystawilem na 2 godziny i nic... i nie ma zadnergo odglosu pociagająć za manete.

pzodro dla dalekiego kuzynostwa



WODA
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 173
Rejestracja: pn gru 27, 2004 01:10
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

Post autor: WODA » śr sty 11, 2006 18:56

moze koncówki ci zaśniedziały i nie przewodzi pradu czego efektem jest niedzialajaca pompka spryskiewacza....badz odpiol ci sie wezyk którym idzie pły i leje ci pod maske .....pozdrawiam


Mk1 16v Rally project :)
Golf mk3 16vt 321 km by EVO
Ibiza '02 ASV 205km/418nm by ECUPROJECT
Seat Leon ARL big Turbo:) 228km/423nM by ECUPROJECT
Audi A4 B7 3.0 TDI Quattro 294km/510nm by ECUPROJECT

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr sty 11, 2006 19:07

Jest jeszcze jedna możliwość. Jeśli płyn zamarzł a Ty próbowałeś pryskać to mógł spalić się silniczek od pompki.spróbuj - jeśli wszystko odmarzło zasilić silniczek bezpośrednio i dowiesz się czy dobry czy nie.



chomik80
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn sty 09, 2006 00:37
Lokalizacja: ślaskie

Post autor: chomik80 » śr sty 11, 2006 19:14

Myślałem podobnie jak Bodzio tym bardziej ze z poczatku dzialał spryskiwacz i calkiem prawodopodobne, że stary plyn nie był ziomowy bo auto 3 miesiące stało...troche nie kumatym z tej dziedzinie wiec mozesz mnie uswiadomic jak bezposrednio podlaczyc?... a może wysiadł jakis bezpiecznik?

[ Dodano: Sro Sty 11, 2006 18:16 ]
a jesli to ten silniczek to jakie mogą byc koszta? musze sie przygotowac psychicznie zamnim jutr pojade do eletryka czy mechanika



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr sty 11, 2006 19:20

Nie wiem jak to jest rozwiązane w mk4. Zazwyczaj pompka ( a więc i silniczek) są przy zbiorniczku płynu. Powinny być tam jakieś kabelki. Odłącz - możesz przy okazji sprawdzić czy dochodzi prąd, wystarczy zwykła żarówka z kabelkami lub miernik. Jeśli wypniesz kabelki, może to być cała wtyczka to podłącz do silniczka prąd dwoma przewodami i zobaczysz czy pracuje.

[ Dodano: Sro Sty 11, 2006 18:23 ]
Zanim zaczniesz sprawdzać silniczek sprawdź bezpieczniki , moze tu jest przyczyna.



Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » śr sty 11, 2006 19:59

chomik80 pisze:pzodro dla dalekiego kuzynostwa

:pub:

Pompka jest po prawej stronie zbiorniczka z płynem i newet jest elegancki dostęp do niej



Awatar użytkownika
SCRASH
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: wt lis 15, 2005 13:58
Lokalizacja: KLUCZBORK
Kontakt:

Post autor: SCRASH » śr sty 11, 2006 20:19

Proponowalbym wziac caly zbiornik z silniczkiem do domu do naprawde plusowej temperatury i porzadnie rozmrozic a potem sprawdzic bo skoro dzialal to albo sie spalil (czego nie zycze) albo jest dalej zamarzniety


Byl Golf MK1 1.6 B+G pozniej Golf MK1 1.6 diesel
teraz jest Vectra 1.8 B+G

waldekkkkk

Post autor: waldekkkkk » śr sty 11, 2006 20:36

witam, powiem tak przez zamarzniety płyn mozesz załatwic silniczek jak długo poczymasz ale moze tez bezpiecznik od tego zacznij a jesli to nic nie da to wez wypnij kostke od silniczka który znajduje sie przy zbiorniku i zwykła zaróweczka sprawdz czy jak załaczysz to swieci dostep do silniczka jest dobry.



chomik80
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn sty 09, 2006 00:37
Lokalizacja: ślaskie

Post autor: chomik80 » śr sty 11, 2006 20:52

Jak juz pisalem golfa mam pare dni takze wielce byscie mnie uszczęśliwili :] pisząc mi gdzie znajduje sie bezpiecznik z tego silniczka.

Troche zle pomyslane by to bylo gdyby palil sie wpierw silnilnik a nie bezpiecznik.
ja na razie nic nie wykręcam , co najwyżej jeśli nie będzie to bezpiecznik to podskocze do elektryka.na razie wole nie grzebac bo jeszcze pogorsze sprawe.

dzięki za komentarze :pub:



waldekkkkk

Post autor: waldekkkkk » śr sty 11, 2006 21:01

bezpiecznik pali sie jak jest zwarcie w obwodzie a w twoim przypadku mogło go nie byc i mógł sie spalic silniczek jak płyn był zamarzniety ale ja stawiam na bezpiecznik który napewno znajduje sie razem ze wszystkimi jak otworzysz drzwi kierowcy jest z boku dechy , od tego zacznij. pozdrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 314 gości